Köszönet a Veszprémnek! 2012.04.01.

Az Alcoa FKC gyenge váci teljesítménye után „külső“ segítségre szorult az alapszakasz utolsó fordulójában. Miután a Váci NKSE már a második félidő elején tizenegy góllal elhúzott, a fehérváriak már csak abban bízhattak, hogy közvetlen riválisuk, a Békéscsaba sem szerez pontot. A Veszprém legyőzte a viharsarkiakat, így az FKC megtartotta a nyolcadik helyét, és a középházi rájátszásba került.

NBI, 22. forduló:
Váci NKSE – Alcoa FKC 31-26 (17-11)
Vác, 500 néző
Vezette: B. Pech, Vágvölgyi

Vác: Juhász, Péntek-Dózsa (kapusok), Klivinyi 9 (2), Uhrakova 6, Barján 5, Tápai 4, Baross 2, Gyetván 2, Ivanics 2, Ertl 1, Fülöp, Horváth, Mészáros, Petrovics. Vezetőedző: Ökrös Csaba.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 8 (2), Trishchuk 6, Niksic 4, Nikcevic 3, Vaszari 3, Rádl 2, Becséri, Horváth, Kuhinkó. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 8 perc; 8 perc
Hétméteresek: 2/3 (Tápai hagyta ki); 2/3 (Tilinger hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 5-5, 15. perc: 9-7, 20. perc: 12-8, 25. perc: 14-10; 35. perc: 19-13, 40. perc: 24-13, 45. perc: 25-15, 50. perc: 27-19, 55. perc: 29-23.

Fotó: Fehér Viktor (