Edzői vélemények 2012.04.15.

Ökrös Csaba az Alcoa FKC – Váci NKSE mérkőzés statisztikai mutatói közül az átlövés-gólok számát emelte ki; ebben a tekintetben az FKC 11-4-re bizonyult jobbnak a vendégeknél. Konkoly Csaba csapata sikerének a kulcsát abban látta, hogy a meccs második félidejében magasabb tempóra kapcsoltak, és a vezetés átvétele nagy lelki pluszt adott játékosainak.

Ökrös Csaba, a Váci NKSE vezetőedzője:

Már több, mint nyolc éve nem tudott nyerni a Vác az FKC vendégeként. Ma 40 percig úgy tűnt, akár elérhető a bravúr, de a végjátékban az ellenfél végül ismét 'simán' nyert...

„A második félidő közepén, amikor átvette a vezetést a Fehérvár, úgy éreztem, nagyon statikussá vált játékunk, nem tudtuk úgy megmozgatni a falat, mint az első félidőben. Elsősorban betörésekre törekedtünk, lehet inkább átlövési kísérletek kellettek volna, felugrásból lövésekre gondolok, mert jobb oldalunkról talajról voltak lövéseink, de ezeket sokszor sáncolták, vagy épp a kapus védett. A gyors ellentámadásokra készültünk, amit egész jól meg is oldottunk, hiszen hat gólt kaptunk ilyenből, míg mi nyolcat lőttünk. A felállt falas védekezéssel voltak gondok, sok átlövésgólt kaptunk. A hármasvédőket arra kértem, hogy gyorsan találkozzanak a lövőkkel, még a lövés előtt, de ez nem sikerült. Tizenegy gólt ért el Fehérvár átlövésből, mi pedig csak négyet, ez nagyon nagy különbség.“

Az első félidőben mindössze kilenc gólt tudott lőni az FKC. Ez minek volt köszönhető?

„Szenzációsan védett Juhász Edina, de a fehérváriak sokat is hibáztak nem kikényszerítetten, öt kapufájuk, és több mellé-fölé lövésük volt. Ez is közre játszott. Mi viszonylag pontosan fejeztünk be, a hétmétereseket leszámítva – ezért tudtunk mi ekkor magabiztosabbak lenni. A második félidőben egy másik Fehérvár jött ki, agresszívabb lett a védekezésük, nyitottabban, jobban szűrtek, mi sajnos sok labdát eladtunk, bejátszásokkal próbálkoztunk. Jövő hétvégén a kupadöntőn szereplünk, a Békéscsaba elleni elődöntőn mindent egy lapra teszünk, mert élni akarunk a lehetőséggel, és döntőbe akarunk jutni, de ehhez a mainál sokkal jobb teljesítményre lesz szükségünk.“

Konkoly Csaba, az Alcoa FKC vezetőedzője:

„Nem az a védőtaktika valósult meg az első félidőben, amit megbeszéltünk. Nem csak a lányokkal volt probléma, hanem a Vác stílusából adódóan is nagyon hosszú játékok voltak, sokáig tartották a labdát, annak ellenére is, hogy mi igyekeztünk faultolni, megállítani a támadásaikat. Ez nem sikerült 70-80%-ban, ezért az ő akaratuk érvényesült.

A második félidőben sikerült olyan tempót diktálnunk, amit az első félórában csak lüktetve, és ez a tempó meglátásom szerint befárasztotta a Vácot, és olyan taktikai cserékre kényszerült, amiből mi pozitívan jöttünk ki. Felszabadultabbá váltunk azáltal, hogy ledolgoztuk a hátrányunkat, majd átvettük a vezetést, ami olyan plusz töltést adott a lányok játékában, ami azt eredményezte, hogy összeállt a védelem és a kapusteljesítmény – mindenképp kiemelhető újra Szikora Melinda teljesítménye. A védők által kikényszerített sávokat tudták csak lőni a váci támadók, és mi gyors lerohanásból megfordítottuk a mérkőzést. Volt két-három olyan labdaszerzésünk, ami minket feldobott, a Vácot viszont érthetően lejjebb nyomta. Nagyon örülök, hogy a végjátékot nagyon fegyelmezetten és precízen végig tudtuk játszani támadásban.“

Két hete szintén a Vác ellen játszottatok, annak a vereségnek a tanulságait sikerült beépíteni a mai meccs taktikájába?

„Pont ez lett volna egyik fő feladatunk, de sajnos az első félidőben ez nem sikerült. El akartuk kerülni, hogy most is úgy kezdjük a meccset, mint legutóbb Vácott, bár ott jóval nagyobb árat fizettünk a rossz kezdésért. Most is az első félidő végjátékában, három másodperccel a szünet előtt sikerült gólt kapnunk egy szabaddobást követően, ami megint olyan taktikai hiba, amit nem engedhetünk meg magunknak! Nem sikerült megvalósítanunk azt, amit a váci meccsből feldolgozhattunk volna, de mivel a különbség most nem volt akkora, ezért valamennyi előrelépés mégiscsak volt tapasztalható belőle.“

A rájátszás első meccsét követően feljöttetek a hetedik helyre – folytatás a Debrecen ellen jövő szombaton. Mit vársz ettől a meccstől, és a rájátszás egészétől?

„Amikor megtudtuk, hogy a Veszprém-Békéscsaba mérkőzés eredményének köszönhetően a nyolcba kerültünk, azt mondtam a lányoknak, hogy most lesz hat olyan mérkőzés, ahol lépcsőről-lépcsőre, fordulóról-fordulóra önmagunknak bizonyíthatjuk az elvégzett munka mennyire jó és mennyire működőképes. Nagyon nagy örömmel láttam ebben az értelemben azt a taktikai érettséget, ami két hete Vácon nem jellemzett minket, igaz, ott tízgólos hátrányban voltunk, és már kétségbeesetten mentünk előre, míg most a vezetés átvétele miatt pozitívak voltunk.“

Lelkes Noémi ma miért a lelátóról nézte a meccset?

„A héten megsérült a lába, középhosszú pihenő vár rá. Még nem tudjuk mikor térhet vissza, egy összerúgás következtében érsérülése lett, amivel óvatosan kell bánni. Az pozitív, hogy nem ízületi sérülés, de majd az ultrahangos vizsgálatot követően az orvosi stáb mondja meg, pontosan mennyit kell kihagynia.“

Fotó: Fehér Viktor (