Hét hónap után végre győzelem idegenben! 2012.04.29.

Az Alcoa FKC sorozatban tíz idegenben elveszített tétmérkőzést követően nyert Veszprémben. Konkoly Csaba tanítványai úgy győzték le egy góllal az alapszakaszban ötödik helyen végzett Veszprém Barabás KC-t, hogy öt másodperccel a lefújás előtt Szikora Melinda hétméterest hárított. Vendégként utoljára szeptember 30-án Szekszárdon tudott pontot szerezni az FKC.

NBI, 5-8. rájátszás, 2. forduló:
Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC 25-26 (11-12)
Veszprém, 300 néző
Vezette: Szegedi Zsolt, Unyatinszki Tamás

Veszprém: Kiss, Lengyel (kapusok), Hornyák 7 (3), Azari 5, Bulath 5, Emberovics 3, Mayer Sz. 2, Farkas 1, Földes V. 1, Szabadfi 1, Földes K., Hanczvikkel, Mayer M. Vezetőedző: Gyurka János.

FKC: Szikora (kapus), Trishchuk 10 (3), Tilinger 6 (2), Rádl 4, Nikcevic 2, Niksic 2, Vaszari 2, Becséri, Horváth, Maruscec, Németh N., Zsigmond. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 12 perc; 14 perc
Hétméteresek: 3/5 (Bulath és Hornyák hagyott ki egyet-egyet); 5/6 (Trishchuk hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 5-4, 15. perc: 5-6, 20. perc: 7-7, 25. perc: 9-10; 35. perc: 13-16, 40. perc: 14-19, 45. perc: 18-21, 50. perc: 20-23, 55. perc: 22-25.