Újra rájátszás-formában! 2012.05.12.

Az Alcoa FKC a rájátszás első három mérkőzésén mutatott formájában játszva győzte le idegenben a Váci NKSE-t 21-15-re. A hazaiak az első félidő utolsó tizenegy percében egyszer sem tudták bevenni Szikora Melinda kapuját, és a szünetig mindössze öt gólig jutottak. A meccs hajrájában nyolc góllal is vezetett a remekül védekező és szervezetten kézilabdázó FKC.

NBI, 5-8. rájátszás, 5. forduló:
Váci NKSE – Alcoa FKC 15-21 (5-11)
Vác, 400 néző
Vezette: Bacs József, Bán Tamás

Vác: Bíró, Juhász (kapusok), Klivinyi 6 (2), Ivanics 2, Mészáros 2, Szondi 2, Baross 1, Ertl 1, Uhrakova 1, Fülöp, Gyetván, Petrovics, Tápai. Vezetőedző: Ökrös Csaba.

FKC: Szikora (kapus), Trishchuk 9 (2), Tilinger 4, Nikcevic 3, Vaszari 3, Kuhinkó 1, Rádl 1, Becséri K., Horváth, Májer, Maruscec, Niksic, Zsigmond V. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 4 perc; 8 perc
Hétméteresek: 2/4 (Uhrakova és Klivinyi hagyott ki egyet-egyet); 3/4 (Tilinger hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 2-4, 15. perc: 3-5, 20. perc: 5-6, 25. perc: 5-10; 35. perc: 6-12, 40. perc: 8-13, 45. perc: 10-15, 50. perc: 12-17, 55. perc: 12-20.

Fotó: Fehér Viktor (