Kétgólos diadal a britek felett 2012.05.23.

Az első harmadban még a házigazdáknál volt az előny, azonban az utolsó két játékrészben már az Alcoa FKC akarata érvényesült Londonban. Az erősen tartalékos fehérvári lányok 31-29-re verték a nyári, ötkarikás játékokra készülő házigazdákat. Bár a küzdő felek három harmadot játszottak, nem hoki-, hanem kézimeccsre került sor a Crystal Palace Sports Centre-ben.

A vezetőedző, Konkoly Csaba már azon meditált, hogy a küldöttséggel tartó utánpótlásedzőt, Siti Esztert reaktiválja, mivel rendkívül kevés mezőnyjátékos állt a rendelkezésére. Míg a briteknél hatan ültek a padon, nálunk mindössze két mezőnyjátékos. Siti játékára végül nem került sor, hogy a csütörtök kora délutáni, második összecsapáson vállalja-e játékot, egyelőre kérdéses.

Az első gólt a balszélső, Goodwin szerezte, s a folytatásban is a házigazdák akarta érvényesült, bár egynél több góllal képtelenek voltak meglépni, kontroll alatt tartották a derbit. Magyar zászló is felbukkant a sportcentrum lelátóján, húsz magyar szemlélte a helyszínen a mérkőzést. Betoppant a Fehérváron bérlettel rendelkező Jádi Balázs is – ő hozta az FKC feliratú, piros-fehér-zöld trikolórt is, amit a meccs végén alá is íratott a játékosokkal -, aki örömmel konstatálta: végre nem neki kell hazautaznia, hogy lássa a fehérvári lányokat, az FKC ezúttal házhoz jött a ködös Albionba. A fiatalember Londonban dolgozik egy telekommunikációs cégnél, ritkán látogat haza, azonban a világhálón mindig követi a lányok hazai, bajnoki találkozóit.  A 10. percben vezetett először az FKC, 6-5-re, köszönhetően Tilinger találatainak, ám nem tartott sokáig az öröm, a folytatásban őrizték kétgólos előnyüket a jól küzdő házigazdák, az első harmad zárásakor, 25 pernyi játék után 12-11 vezetett Nagy-Britannia.

A középső játékrész is angol góllal indul, majd Kuhinkó átlövés gólja következett, bár vezetett a házigazda, komoly előnyt nem tudott felmutatni, leginkább Trimmel Brigitta bravúrjainak köszönhetően, aki nem csak ziccereket, büntetőket is hárított.  Zsinórban öt vendéggól következett, az FKC 18-15-re fordított, Trimmel továbbra is remekelt a kapuban, Kuhinkó pedig a másik kapunál szorgoskodott. Őrizte előnyét az Alcoa, a második 25 perc zárásakor 22-20-as vendégelőnyt mutatott az eredményjelző.

A záró felvonásra Szikora érkezett a kapuba, bemutatkozás gyanánt, Fudge ziccerét lábbal hárította, az ellenakciónál Rádl bombázott a léc alá. Szikora büntetőt védett, tartotta háromgólos vezetését Konkoly Csaba együttese. Németh Kriszta gyors egymásutánban kétszer volt eredményes átlövésből, majd Kuhinkó köszönt be kétszer, átlövésből és szélről is, megnyugtató különbséggel, 29-25-re vezetett az Alcoa. A végére nem maradt túl sok izgalom, bár a lelkes vendéglátók két gólra feljöttek, a fehérváriak megérdemelten nyertek 31-29-re.

„A cél a győzelem volt, ezt pedig elértük. Nem a tervezett felállásban léptünk pályára a sérülések, betegség és vízumproblémák miatt. A mérkőzés legfőbb hozománya volt, hogy azoknak is lehetőséget tudtam adni, akik a bajnokikon kevesebb szóhoz jutottak. Az ellenfél szervezett, lelkes csapat, jól küzdöttek, azt hozták, amit vártam tőlük. Reményeim szerint csütörtökön is sikerül legyőznünk őket“ – közölte Konkoly Csaba szakvezető.

Szerdán nem szerepel edzés a programban, a tréner pihenőt adott a fárasztó szezon miatt amúgy is elcsigázott gárdának, a hölgykoszorú megnézi London nevezetességeit. Már amennyi egy napba, késő délelőttől kora estig belefér.

Felkészülési mérkőzés, 3x25 perc:
Nagy-Britannia – Alcoa FKC 29-31 (12-11, 20-22)
London, Crystal Palace

GBR: Innes, Mayes (kapusok), Byl 5, McCafferty 5, Fairbrother 3, Goodwin 3, Fudge 2, Lam-Moors 2, Leuholt 2, Palies 2, Van der Weel 2, Gerbron 1 (1), Heglund 1,  Jukes 1, LeBlanc. Szövetségi kapitány: Jesper Holmris.

FKC: Cziráky, Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 8 (5), Kuhinkó 6, Németh K. 6, Niksic 4, Rádl 3, Vaszari 2, Németh N. 1, Zsigmond V. 1. Vezetőedző: Konkoly Csaba.