Folytatódott a szép sorozat! 2012.09.02.

Bár a „szezon eleji forma“ kifejezést általában pejoratív felhanggal használják a sportban, a Fehérvár KC-nál az elmúlt évtized tapasztalata alapján éppen ellenkező a jelentése, azaz a csapat jó idénykezdésére utal: a székesfehérváriak a BB-Békéscsabai ENKSE elleni nyolcgólos győzelemmel immár sorozatban kilencedszer kezdték meg nyertes mérkőzéssel a bajnokságot!

A mérkőzés két FKC-góllal kezdődött, majd 6-3-ra is elhúzott a Jensen-csapat, de a vendégek feljöttek (6-5), és a 17. percig felváltva estek a gólok, azonban egyenlíteni nem tudott a Békéscsaba. Ekkor az FKC jó védekezésének és a labdaszerzésekből indított lerohanásainak köszönhetően pillanatok alatt öt góllal elhúzott (11-7), és ezt az előnyét tartotta meg a szünetre.

A második játékrész első gólját a lila-fehérek lőtték emberhátrányból, de a következő percek egyértelműen a hazaiakéi voltak: hét perc alatt nyolgólosra hízott az előnyük (19-11). Az utolsó negyedóra elején aztán egy 5-0-ás sorozat – melyből Horváth Bernadett három találattal vett ki a részét – végképp eldöntötte a mérkőzést (29-18). Az utolsó perchez is tizes különbséggel érkeztek a csapatok (31-21), és a végeredményt Olha Nikolayenko két gólja állította be (31-23).

NBI, 1. forduló:
Fehérvár KC – BB-Békéscsabai ENKSE 31-23 (14-9)
Köfém Sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Andorka, Hucker

FKC: Szikora (kapus), Trishchuk 8 (4), Horváth 7, Tilinger 7 (1), Azari 3, Emberovics 2, Vaszari 2 (1), Niksevic 1, Siti E. 1, Lelkes, Németh K., Rádl, Zsigmond V. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Békéscsaba: Sipeki, Veress (kapusok), Nikolayenko 8 (5), Glusica 7, Tóth K. 4, Kelemen 2, Csáki 1, Hajduch 1, Dombi, Gávai, Hanczvikkel, Szögi, Tóth S. Vezetőedző: Ökrös Csaba.

Kiállítások: 10 perc; 6 perc
Hétméteresek: 6/6; 5/5

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-2, 10. perc: 6-4, 15. perc: 7-6, 20. perc: 10-7, 25. perc: 12-8; 35. perc: 17-11, 40. perc: 21-13, 45. perc: 23-17, 50. perc: 27-18, 55. perc: 29-19.

Fotó: Fehér Viktor (