Öt napon belül a második idegenbeli győzelem! 2013.01.10.

Az új évben a második meccsét is idegenben játszotta a Fehérvár KC, és az Érd után a BB-Békéscsabai ENKSE ellen is győzelmet aratott – ráadásul újra úgy, hogy a félidei hazai vezetést követően szinte bevehetetlenné vált a fehérváriak kapuja; ezúttal Trimmel Brigitta bravúrjai adták meg az alapot a fordításhoz. Azonban 1:30-cal a meccs vége előtt a Békéscsaba visszavette a vezetést, de az FKC újabb két góljára már nem érkezett válasz!

NBI, 12. forduló:
BB-Békéscsabai ENKSE – Fehérvár KC 24-25 (16-13)
Békéscsaba, 900 néző
Vezette: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr.

Békéscsaba: Veress, Sipeki (kapusok), Glusica 9, Nikolayenko 8 (3), Tóth K. 4, Hajduch 2, Csáki 1, Gávai, Hanczvikkel, Kelemen, Szögi, Walfisch. Vezetőedző: Ökrös Csaba.

FKC: Szikora, Trimmel (kapus), Trishchuk 7 (3), Azari 4, Emberovics 3, Horváth 3, Siti E. 3, Vaszari 3, Tilinger 2. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Kiállítások: 6 perc; 6 perc
Hétméteresek: 3/5 (Hanczvikkel és Nikolayenko hagyott ki egyet-egyet); 3/3

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-2, 10. perc: 5-4, 15. perc: 7-5, 20. perc: 9-7, 25. perc: 13-10; 35. perc: 16-13, 40. perc: 16-15, 45. perc: 17-17, 50. perc: 17-21, 55. perc: 21-22.

Fotó: Fehér Viktor (