Több ilyen meccsre van szükségünk 2013.02.14.

A Fehérvár KC a Pål Oldrup Jensen által „Talent Group“-nak keresztelt tehetséggondozó (szintén TG :)) program részeként a felnőtt keret fiatalabb játékosai és az utánpótlás-csapatok tagjai által alkotott vegyes csapattal lépett pályára felkészülési mérkőzésen Budaörsön. A találkozó a hazaiak 28-21-es (félidő 14-11) győzelmével végződött, de az FKC vezetőedzője is elégedett volt a látottakkal.

Pål Oldrup Jensen, a Fehérvár KC vezetőedzője:

„Az első félidőben egész jól teljesítettünk. Jó volt a rendezett védekezésünk, és amikor türelmesen támadtunk, akkor elöl is jól játszottunk. Az első félidő végén kissé fegyelmezetlenné váltunk, így a Budaörs néhány indításgólhoz jutott, és háromgólos előnyt szerzett a szünetre.

A második félidőben egyre jobban kijött a fáradtság a felnőtt játékosainkon, akik nagyon kemény fizikai munkát végeztek a héten, és nem tudtuk csökkenteni a hátrányunkat. Túl sok lövést hibáztunk el, amivel hozzásegítettük őket könnyű gyorsindításos helyzetekhez.

[Szendrey] Viki a második félidőben állt kapuba, és jól teljesített. A 15 éves [Rideg] Reninek szintén jó meccse volt beálló poszton. Mindez különösen tetszett. [Németh] Nóri és [Lelkes] Noémi indulásai is jók voltak, helyzeteik jelentős részét értékesíteni tudták.

Ennek a mérkőzésnek az volt a fő célja, hogy a felnőtt csapatban eddig kevesebb játéklehetőséghez jutott játékosok is mecsrutint szerezzenek. Szintén hasznos volt látni, hogy miként teljesítenek a junior, ifjúsági, sőt serdülő korú játékosaink egy felnőtt csapat ellen. Mindkét csoport értékes tapasztalatokat gyűjtött, ami nagyon fontos ahhoz, hogy jó felnőtt játékosok váljanak belőlük. Annyira hasznos volt ez a meccs, hogy egy-két hasonlót tervezek márciusban is.“

„We did an OK first half. Played well in established defense and when we were patient in attack, we played well there also. In the end of the half, we were a little undisciplined, Budaörs got some fast break goals and a three-goal lead at half time.

In the second half, the adult players got tired after a tough physical week so far and we were not able to close the gap. We missed too many shots and they got easy fast break chances.

Viki [Szendrey] came into the goal in second half and did a good job. The 15-year old Reni [Rideg] did also a good match as a pivot. These things were especially positive to see. Nóri [Németh] and Noémi [Lelkes] did also well in fast breaks; they scored on most of their possibilities.

The main purpose of this match was to give match routine to the players of the adult team who have not received too much playing time in our league matches so far. It was also useful to see junior, youth and even kadet players against an adult team. Both groups collected valuable experiences and that is necessary in order to develop them further to become good adult players. It was so useful that I want to play one or two similar matches in March also.“