Győrben vesztettünk, de Érden úszott el a felsőház… 2013.03.28.

Bár a Győri Audi ETO otthonában 37-13-ra alulmaradt a Fehérvár KC, az igazi veszteség az FTC váratlan, érdi vereségével érte a fehérváriakat. A szerdai mérkőzések eredményeinek következtében így az FKC számára elúszott a bajnoki elődöntőbe jutás esélye… A vasárnapi, Érd elleni csatának azonban így is maradt tétje Pål Oldrup Jensen együttese számára: az alapszakasz ötödik helyének bebiztosítása!

NBI, 21. forduló:
Győri Audi ETO – Fehérvár KC 37-13 (16-5)
Győr
Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki

Győr: Lunde-Haraldsen, Herr (kapusok), Rédei-Soós 7, Amorim 6, Görbicz 6 (2), Løke 6, Hornyák D. 4, Orbán 2, Radicevic 2, Korsós 1, Sirián 1, Szepesi 1, Tervel 1. Vezetőedző: Ambros Martin.

FKC: Szikora, Trimmel, (kapusok), Tilinger 3, Triscsuk 3, Horváth B. 2, Becséri K. 1, Emberovics 1, Kuhinkó 1, Németh K. 1, Siti E. 1, Azari, Májer, Németh N., Vaszari, Zsigmond V. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Kiállítások: 0 perc; 2 perc
Hétméteresek: 2/2; 2/3 (Tilinger hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-1, 15. perc: 7-1, 20. perc: 10-3, 25. perc: 14-3; 35. perc: 20-7, 40. perc: 24-9, 45. perc: 28-11, 50. perc: 31-12, 55. perc: 34-12.

Fotó: Fehér Viktor (