Kísérteties hasonlóság 2013.04.18.

Legutóbb január végén látogatott a Veszprém Barabás a Köfém Sportcsarnokba, és ahogy azon az alapszakaszbeli meccsen, úgy ezúttal is háromgólos vereséggel távozott. Ráadásul a Fehérvár KC játékosai közül akkor és most egyaránt Tilinger Tamara, Azari Fruzsina és Horváth Bernadett jártak élen a gólszerzésben. A szerdai győzelemmel immár hárompontosra nőtt az FKC előnye a riválisaival szemben a középházi rájátszásban.

NBI, 5-8. rájátszás, 2. forduló:
Fehérvár KC – Veszprém Barabás DT 27-24 (16-12)
Köfém Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki

FKC: Szikora (kapus), Tilinger 8 (2), Azari 7, Horváth 6, Siti E. 3, Emberovics 2, Vaszari 1, Németh K., Triscsuk. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Veszprém: Vig, Pásztor (kapusok), Planéta 9 (2), Schatzl 4 (1), Tóth G. 4, Tóth E. 2, Gulyás 1, Hosszu 1, Kokas 1, Pelczéder 1, Takács 1, Bárány. Vezetőedző: Róth Kálmán.

Kiállítások: 10 perc; 10 perc
Hétméteresek: 2/4 (Tilinger és Triscsuk hagyott ki egyet-egyet); 3/4 (Schatzl hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 3-6, 15. perc: 6-8, 20. perc: 9-10, 25. perc: 12-11; 35. perc: 17-13, 40. perc: 18-17, 45. perc: 21-19, 50. perc: 23-19, 55. perc: 25-20.

Fotó: Fehér Viktor (