EHF: Az izlandi vagy az angol bajnok? 2013.07.24.

Az EHF-kupa kedden megtartott sorsolásán a harmadik fordulóban a sorozatba bekapcsolódó Fehérvár KC is ellenfelet kapott – pontosabban megtudta, melyik párosítás győztesével találkozhat novemberben. Eszerint az FKC első ellenfele az Olympia HC London és a Fram Reykjavik összecsapásából kerül majd ki, mely a papírforma szerint nem kecsegtet túl nagy izgalmakkal.

A Fehérvár KC lehetséges ellenfelei közül az izlandi bajnok Framot már jól ismeri a Köfém Sportcsarnok közönsége, hiszen két éve a KEK-ben már összekerült egymással a két csapat, és mindkét mérkőzését Székesfehérváron játszotta Einar Jonsson együttese. Akkor az FKC kettős győzelemmel (31-22 és 29-26) jutott túl izlandi ellenfelén.

Az újabb FKC-Fram találkozóra jók az esélyek, mivel az angol Olympia HC London igazi amatőrcsapat. A klub ugyanakkor az egyik „legpatinásabb“ a szigetországban, hiszen 2005-ben alakult, és legnagyobb sikerét a 2012/2013-as bajnokság megnyerésével érte el. A rájátszás döntőjében a Great Dane London ellen hosszabbításban aratott 24-22-es győzelmet az igen nemzetközi Olympia (lásd a csapatösszeállítást), miután húsz másodperccel a rendes játékidő vége előtt Anna Hlavsova alakított 21-21-re az eredményt. A cseh játékosnak egy éve a londoni olimpián tetszett meg a kézilabda, és ennek hatására kezdett el kézilabdázni!

Az Olympia HC London bajnokcsapata: Petra Mlcochova (kapus), Annaleigh Knott, Carina Almeida, Ida Malnes, Mathilde Friggieri, Heidi Torgnes, Klaudia Ekler, Anna Hlavsova, Iulia Draghici, Linda Bourkab, Sunniva Naess, Jovana Simovic, Darmaszek Malgorzata.

Fotó: Kaczur Károly