Zágrábban még kevesebben múlott… 2013.08.10.

A Fehérvár KC a második horvátországi mérkőzésén is szoros csatában maradt alul – ezúttal Zágrábban, a nyáron jelentősen megerősödött, és a Podravka évtizedes hegemóniáját megtörni készülő Lokomotivával szemben. Az FKC 13-12-es félidei vezetése után a vendéglátók 26-25-re nyerték meg a két csapat első összecsapását. A felek szombaton 13:30-kor újra megmérkőznek egymással.

Felkészülési mérkőzés:
RK Lokomotiva Zagreb – Fehérvár KC 26-25 (12-13)
Zágráb
Vezette: Josip Kuhar, Damir Plelcec

Lokomotiva: Jelcic, Bukovina, Razum (kapusok), Basic 8 (6), Grubisic 6, Koznjak 4, Ostarjas 3, Gace 2, Rajovic 2, Bozovic 1, Horvat, Jankovic, Krsnik, Milic, Smiljanic, Usjak. Vezetőedző: Nenad Sostaric.

FKC: Kiss (kapus), Herr 8 (3), Tilinger 7 (4), Azari 4, Emberovics 2, Horváth B. 2, Becséri K. 1, Mayer 1, Hajduch, Kazai, Kuhinkó. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Kiállítások: 6 perc; 6 perc
Hétméteresek: 6/7 (Basic hagyta ki); 7/8 (Herr hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 3-5, 15. perc: 5-7, 20. perc: 7-9, 25. perc: 8-10; 35. perc: 14-14, 40. perc: 17-18, 45. perc: 19-19, 50. perc: 22-21, 55. perc: 24-22.

Pål Oldrup Jensen, a Fehérvár KC vezetőedzője:

„Bár ma is vereséget szenvedtünk, úgy gondolom, jó meccset játszottunk, és végig jól küzdöttünk. Több különböző játékrendszert és összeállítást is próbálgattunk, egyértelműen látszik, hogy fokozatosan fejlődünk ezekben, de azért lassan jó volna nyernünk is. A játékosok rotálására alkalmas keretünk azt eredményezi, hogy egyrészt több variácios lehetőség áll rendelkezésünkre, és nem függünk annyira egy-két játékostól; másrészről viszont kicsit több időre van szükségünk ahhoz, hogy a játékosok megérezzék egymással a játékot és annak időzítését, illetve hogy az intuitív összjáték is működjön közöttük.

A Lokomotiva személyében olyan csapattal találkoztunk, mely lényeges megerősödött tavaly óta, több jó játékost is igazolt a nyáron. Mi [Siti] Eszti és [Vaszari] Virág nélkül léptünk pályára, és a szünet után [Emberovics] Míra sem játszott – valamennyiük sérüléssel bajlódik. A teljesítményünket mindezek tükrében is kell értékelnünk.

Ma kifejezetten jó volt látni [Herr] Ani, Pumi [Tilinger Tamara], [Mayer] Szabi és [Horváth] Betti játékát, védekezésben és támadásban is jó teljesítményt nyújtottak. Csibe [Kazai Anita] is jól védekezett. Természetesen a mai meccs is megmutatta, hogy mi mindenben kell még javulnunk – így például a lerohanásainkban – és hogy ezekben még sok lehetőségünk van a fejlődésre.“

Fotó: Fehér Viktor (