A Storhamaré volt az utolsó negyedóra 2013.08.21.

A norvég liga ötödik helyezettje öt góllal győzte le a magyar bajnokság ötödikjét, mely öt alapemberét nélkülözte. Dömsödön játszott felkészülési mérkőzést a Fehérvár KC a Storhamar ellen, és kiegyenlített első félidő után, 33-28-as vereséget szenvedett. A keddi mérkőzésen Nuria Benzal mellett Siti Eszter, Tilinger Tamara, Emberovics Míra és Azari Fruzsina sem állt Pål Oldrup Jensen és Siti Bea rendelkezésére.

A mérkőzést Kiss, Hajduch, Herr, Vaszari, Kuhinkó, Mayer, Kazai összeállításban kezdte az FKC, és az első félidőben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, kétgólosnál nagyobb előnyre csak a norvégok tudtak szert tenni 4-7-nél. Már a szünet előtt játéklehetőséget kapott a fehérváriak mindhárom további mezőnyjátékosa, így beállóban Horváth Bernadett, irányítóban Becséri Kitti és a jobbszélen Májer Krisztina. Több játékosát különböző posztokon is kipróbálta Pål Oldrup Jensen.

A második játékrészben, 16-15-ös állásnál nyolc percig gólképtelen volt az FKC, eközben Maja Jakobsen vezetésével ötször találtak a roppant gyorslábú Storhamar-játékosok Kiss Éva kapujába (16-20). Erre a norvég sorozatra még négy góllal válaszolni tudtak az ezúttal is a nyári, sárga mezükben játszó fehérváriak, de ezt követően már csak a hamariak vezettek, és előnyüket a mérkőzés hátralévő részében folyamatosan növelve végül öttel nyerték a találkozót.

Felkészülési mérkőzés:
Fehérvár KC – Storhamar (NOR) 28-33 (14-14)
Dömsöd, 150 néző
Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Herr 7 (5), Kuhinkó 6 (1), Hajduch 4, Kazai 3, Horváth B. 2, Májer 2, Mayer 2, Becséri K. 1 (1), Vaszari 1. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Storhamar: Liden, Zimmergren (kapusok), Jakobsen 7, Sundmoen 6 (3), Folkvord 6, Pettersen 4, Aambak 3 (2), Birkeland 3, Enkerud 2, B. Riegelhuth 1, Fredriksen, Fredrikson. Vezetőedző: Bent Svele.

Kiállítások: 16 perc; 8 perc
Hétméteresek: 7/10 (Vaszari, Kuhinkó és Becséri K. hagyott ki egyet-egyet); 5/6 (Aambak hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 3-5, 15. perc: 6-7, 20. perc: 9-8, 25. perc: 11-12; 35. perc: 16-17, 40. perc: 16-20, 45. perc: 20-21, 50. perc: 22-25, 55. perc: 24-28.

Fotó: Fehér Viktor (