Sorozatban a tizedik győztes bajnoki rajt!

2013.09.01.

¡Bienvenida! A Fehérvár KC nemcsak az új bajnoki szezont „köszöntötte“ a Siófok KC-Galerius Fürdő mérkőzésen, hanem Nuria Benzalt is, aki ujjtörését követően az NBI nyitányán mutatkozott be új csapatában. Az FKC végig vezetve – a félidőben nyolc gól volt Tilingerék előnye – 35-30-ra nyerte meg a meccset, így sorozatban a tizedik idényben kezdte győzelemmel a bajnokságot!

A mérkőzés az EB-ezüstérmes, spanyol irányító kétperces kiállításával kezdődött, mégis Nuria Benzal szerezte a találkozó első gólját. Ekkor, a 4. percben pár másodpercig volt utoljára egy gól a különbség a két csapat között, mivel előbb Emberovics Míra, majd újra Nuria vette be a Siófok kapuját. A két-három gólos fehérvári vezetés az első félidő 19. percétől egyre nagyobbra dagadt, és a játékrész utolsó pillanatában Hajduch Csenge lövésével alakult ki a 21-13-as félidei eredmény.

A második félidő két vendégtalálattal vette kezdetét, melyekre Tilinger Tamara és Mayer Szabina válaszolt (23-15). A 41. percben Horváth Bernadett második góljával kilencre nőtt a hazaiak előnye (26-17), de ekkor váratlan fordulat következett be a játék menetében: nyolcperces FKC-gólszünet és egymás után esett öt siófoki gól következtében (26-22) hirtelen újra izgalmassá vált a mérkőzés. A vendégek 5-0-jára azonban három percen belül 5-1-es szakasszal válaszoltak Pål Oldrup Jensen tanítványai (31-23), akik közül a nem sokkal korábban pályára kerülő Vaszari Virág három találattal vette ki a részét a jelentős különbség visszaállításából.

A hektikus hajrában már nem forgott veszélyben az FKC győzelme, az utolsó perc mégis szolgált néhány érdekességgel. Mintegy fél perccel a meccs vége előtt lőhetett először hétméterest a hazai csapat, de a büntetőt Tilinger Tamara kihagyta. Az ellentámadás során a Siófok jutott időntúli heteshez, és Kiss Éva hárította Dajka Bettina lövését. A meccsnek – és a hétméteres-sorozatnak – azonban még nem volt vége, mivel a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy egy fehérvári játékos rálépett a kilences vonalra, ezért megismételtették a büntetőt, melyet másodszorra már nem hibáztak el a vendégek (35-30).

NBI, 1. forduló:
Fehérvár KC – Siófok KC-Galerius Fürdő 35-30 (21-13)
Köfém Sportcsarnok, 900 néző
Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Tilinger 8, Azari 5, Herr 4, Emberovics 4, Kazai 3, Mayer 3, Vaszari 3, Benzal 2, Horváth B. 2, Hajduch 1. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Siófok: Pastrovics, Futaki (kapusok),. Dajka 8 (6), Léránt 5, Bogdanovic 4, Szamoránsky 4, Deáki 2, Drávai 2, Erdősi 2, Szalai 2, Lukács 1, Németh, Varga. Vezetőedző: Vladimir Golovin.

Kiállítások: 6 perc; 6 perc
Hétméteresek: 0/1 (Tilinger hagyta ki); 6/8 (Bogdanovic és Dajka hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-0, 10. perc: 6-3, 15. perc: 9-7, 20. perc: 12-8, 25. perc: 17-11; 35. perc: 23-15, 40. perc: 25-17, 45. perc: 26-21, 50. perc: 29-23, 55. perc: 33-27.

Fotó: Fehér Viktor (