Ezúttal a védekezés volt a győzelem kulcsa 2013.09.14.

A Fehérvár KC második hazai bajnokiján is végig vezetve gyarapította kettővel a pontjai számát – de míg a Siófok ellen a támadó játékának, ezúttal, a BB-Békéscsabai ENKSE-vel szemben elsősorban a kitűnő védekezésének köszönheti a győzelmet. Az FKC 14-8-as félidő után 28-22-re nyerte meg a mérkőzést.

Az első tízpercben a hazai gólokra még rendre válaszolni tudott a Békéscsaba (3-3), de az első félidő derekán 7-1-es sorozattal elhúzott az FKC (10-4), és az ekkor kialakult különbség meg is maradt a szünetre.

A 37. percben már 19-11-re vezetett a Fehérvár, amikor a vendégek elkezdték ledolgozni a hátrányukat. 21-17-nél emberelőnyben labdát szereztek a csabaiak, de az egyedül kapuratörő játékosuk ziccerét Kiss Éva nagy bravúrral védte, majd az ellentámadás során Emberovics Míra hetest és kiállítást harcolta ki. Tilinger Tamara értékesítette a büntetőt, és az FKC tízperc alatt visszaállította nyolcgólos vezetését (27-19), melyből hatot a találkozó végén is megtartott.

NBI, 3. forduló:
Fehérvár KC – BB-Békéscsabai ENKSE 28-22 (14-8)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Heim Attila, Jolántai Csaba

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Tilinger 8 (3), Benzal 5, Azari 4, Siti E. 4, Hajduch 2, Mayer 2, Emberovics 1, Horváth B. 1, Vaszari 1, Becséri K., Herr, Kazai, Kuhinkó. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Békéscsaba: Veress, Sipeki, Terényi (kapusok),. Walfisch 7 (2), Csáki 4, Kelemen 3, Barján 2, Nikolayenko 2 (1), Szögi 2 (1), Dombi 1, Glusica 1, Gávai, Hanczvikkel, Szabó. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 6 perc; 6 perc
Hétméteresek: 3/3; 4/5 (Nikolayenko hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-0, 10. perc: 6-3, 15. perc: 9-7, 20. perc: 12-8, 25. perc: 17-11; 35. perc: 23-15, 40. perc: 25-17, 45. perc: 26-21, 50. perc: 29-23, 55. perc: 33-27.

Fotó: Fehér Viktor (