„Igazi csapatteljesítmény hozta meg a sikert“ 2013.09.15.

A Fehérvár KC Pål Oldrup Jensen vezetésével harmadszor játszott a BB-Békéscsabai ENKSE ellen, és ezek a bajnoki mérkőzések mindegyike fehérvári sikerrel végződött. A pénteki győzelem alkalmavál az FKC-nek sikerült kidomborítania azokat az értékeket, melyek vezetőedzőjük filozófiáját jellemzik: csapatmunka és védekezés.

„A meccset megelőzően sokat beszéltünk a védekezésről, arról, hogy milyen fontos a védelemben rögtön az elejétől keményen dolgozni és figyelni. A lányok megfogadták a szavainkat, és nagyon jó munkát végeztek! Hosszú ideje nem láttam őket ilyen jól védekezni, és úgy gondolom, ezáltal semlegesíteni is tudtuk a Békéscsaba legveszélyesebb fegyvereit.

Ha ilyen színvonalon védekezünk, akkor magabiztosabbá válunk támadásban is, mivel lekerül rólunk az a nyomás, hogy minden alkalommal gólt kell lőnünk ahhoz, hogy lépést tarthassunk ellenfelünkkel. Ez megkönnyíti a dolgunkat, és lehetőséget biztosít számunkra arra, hogy a saját játékunkat játszhassuk.

Ugyanakkor a 2x30 percen keresztüli összpontosítás és figyelem az egyik olyan terület, amin továbbra is sokat kell dolgoznunk! A második félidőben is jók akarunk lenni azokon a meccseken, amikor jó első félidőt produkálunk. Bár jobbak voltunk ebben ezen a meccsen, még mindig sokat kell fejlődnünk.“

Egyértelműen csapatsiker volt ez a győzelem is. Van mégis olyan egyéni teljesítmény, amit ki tudnál emelni?

„Ezen a meccsen sok játékost kiemelhetnék, de ha néhányat kell megneveznem közülük, akkor [Emberovics] Mírát, [Kiss] Évát, Nuriát [Benzal], Pumit [Tilinger Tamara] és különösen a védekezésben [Horváth] Bettit mondanám. De ahogy magad is említetted, igazi csapatteljesítmény hozta meg a sikert, és úgy érzem, minden pályára lépő játékosunk teljesítményét kiemelhetném.“

„Before the game, we spoke a lot about defense, how important it would be to work hard and to stay focused on it right from the beginning. The girls listened to that and did a really good job. I haven‘t seen them play like this in defense for a long time and I think we took out the best weapons of Békéscsaba by doing it so well.

When we play defense on this level, it gives us also more confidence in attack, as we don’t have the pressure of needing to score every time to keep up with our opponents. This makes it easier and gives us the opportunity to play our own match.

However, concentration and focus during 2x30 minutes is one of the tasks we still have to work on. We want to perform well also in the second halves of the matches, when we make a good first half. It was better this match than earlier, but we still have a lot of work to do here.“

It was another team-effort victory without doubt. Still, who had individual performances do you think worth of mentioning?

„In this match, we can mention a lot of players, but if I shall pick out some of them, I would to say [Emberovics] Míra, [Kiss] Éva, Nuria [Benzal], Pumi [Tilinger Tamara] and [Horváth] Betti especially in defense). But as you say, this was a real team victory and I feel that I could mention all the players that got playing time.“

Fotó: Fehér Viktor (