A pontatlanság ára 2013.09.24.

A Fehérvár KC vasárnapi teljesítményét jól jellemzi, hogy játékosai húsz támadás alkalmával nem jutottak el kapura lövésig, illetve huszonöt lövésüket hárította Vig Vivien, vagy kerülte el a Dunaújváros hálóőrének kapuját. A technikai hibáknak és a pontalan befejezéseknek köszönhetően az FKC egyetlen pillanatig sem vezetett megyei riválisa ellen. A mérkőzésről Pål Oldrup Jensen nyilatkozott.

„Már az első félidőben is végig kisebb hátrányban voltunk, egyszerűen nem voltunk elég élesek ahhoz, hogy átvegyük a vezetést. A Dunaújváros jól védekezett, aminek feltörésével meggyűlt a bajunk. A túl sok technikai hiba és a pontatlan lövő teljesítményünk tartoznak ennek fő okai közé.

Az első félidőben még jól védekeztünk, és ezzel meccsben tudtunk maradni, de a másodikban már ez sem működött. Hat-hét gólos hátrányba kerültünk, ezért meg kellett kísérelnünk a játék ritmusán és képén változtatni. Ezt úgy próbáltuk, hogy változtattunk a védekezési taktikánkon, de mégsem sikerült közelebb zárkóznunk. Ekkor a játékosaink talán azt kezdték érezni, hogy kicsúszik a mérkőzés a kezünkből.“

Hogyan tudjuk a jövőben elkerülni, hogy a második félideihez hasonló gödörbe kerüljön a csapat?

„Az egyetlen módja, hogy ezt elkerüljük, a kemény munka minden edzésen, minden nap, illetve hogy a munkánkat tudatossan tegyük!“

„We were always a little behind already in the first half. We were simply not sharp enough to get the lead. Dunaújváros played good defense and we struggled with solving it. Too many technical faults and inacurate shooting were some of the main reasons of it.

We were playing good defense in the first half. It kept us in the match. In the second one, we lost it also. We fall behind by 6-7 goals, therefore we needed to try to change the rhythm and picture of the game. We tried to do this by changing defense tactics, but we were not able to come closer. Then may be, our players started to feel that we lost the control of the game.“

How can we avoid this kind of let-downs like the one in the second half in the future?

„I think the only way to avoid it is to work hard every training, every day and be conscious about it.“

Fotó: Fehér Viktor (