Elvárt győzelem a vártnál is nagyobb különbséggel 2013.09.28.

A Fehérvár KC magabiztos győzelmet aratott az Eszterházy KFSC-Globál Safe otthonában. Az FKC viszonylag szoros első húsz perc után 11-1-re nyerte a félidő hajráját, majd a szünet után tovább növelte előnyét, és 37-20-ra győzte le az NBI újoncát. 2009. májusa óta – amikor Dunaújvárosban nyertek húsz góllal – ez volt a fehérváriak legnagyobb különbségű idegenbeli diadala a bajnokságban.

Az FKC-ból betegség és sérülés miatt hiányzott Azari Fruzsina, Nuria Benzal, Emberovics Míra és Siti Eszter.

NBI, 6. forduló:
Eszterházy KFSC-Globál Safe – Fehérvár KC 20-37 (6-18)
Eger, 250 néző.
Vezette: Horváth Zoltán, Simó András

Eger: Fekete (kapus), Fehér 6 (6), Pados 4 (2), Héjjas 3, Gyimesi 2, Todorovic 2, Bárány 1, Hárs 1, Kovács 1, Bárkai, Gaskova, Király, Molnár, Trbovic. Vezetőedző: Herczeg Béla.

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Mayer 8, Kazai 6, Horváth B. 5, Tilinger 5 (1), Herr 4, Vaszari 3, Hajduch 2, Kuhinkó 2, Becséri K. 1, Májer 1. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Kiállítások: 2 perc; 8 perc
Hétméteresek: 8/10 (Pados hagyott ki kettőt); 2/3 (Kuhinkó hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 2-5, 15. perc: 4-6, 20. perc: 5-8, 25. perc: 5-13; 35. perc: 9-23, 40. perc: 11-27, 45. perc: 14-28, 50. perc: 14-32, 55. perc: 17-33.

Fotó: Fehér Viktor (