Jótékonysági séta után ajándék a szurkolóknak 2013.10.06.

Délelőtt a mellrák elleni küzdelmet támogató sétán vettek részt a Fehérvár KC játékosai, délután a fehérvári kézilabda-rajongókat ajándékozták meg nagyszerű győzelemmel: az FKC kétgólos félidei vezetés után 31-28-ra verte az előző bajnoki évad bronzérmesét, az Érdet. Kilenc góllal Mayer Szabina bizonyult a mérkőzés legeredményesebb játékosának.

0-3-mal kezdődött a találkozó, a 6. percig váratott magára az FKC első gólja, melyet – ahogy a következő kettőt is – Tilinger Tamara lőtte. A félidő felénél végre egyenlíteni tudtak a hazaiak (7-7), sőt pár perccel később egy 4-0-ás rohammal a vezetést is átvették. Ekkor már pályán volt Mayer Szabina, aki a fordulópontot jelentő sorozat négy góljából hármat szerzett, és az első játékrészben végül nyolc perc alatt négy találatig jutott.

A második félidő derekára 21-18-ra nőtt a fehérváriak előnye, és bár az Érd ledolgozta a hátrányát (21-21), a három kapott gólra ugyanennyivel válaszolt az FKC (24-21). A meccs hajrájában már nem csökkent három gólnál kisebbre a hazaiak vezetése, így nem forgott veszélyben Pål Oldrup Jensen csapatának győzelme.

A vendégeknél hiányzott a hosszabb ideje sérült Bognár Barbara és Triscsuk Krisztina; az FKC-ban hátsérülés miatt nem lépett pályára Nuria Benzal.

NBI, 7. forduló:
Fehérvár KC – Érd 31-28 (15-13)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs

FKC: Kiss (kapus), Mayer 9, Tilinger 6, Azari 5, Herr 3, Kazai 3, Siti E. 3, Horváth B. 1, Vaszari 1, Emberovics, Hajduch. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Érd: Janurik, Oguntoye, Gridnyeva (kapusok),. Kovács A. 7, Balog 5 (2), Vukcevic 5, Klivinyi 4, Koren 3, Wolf 2 (1), Schatzl 1, Szekeres 1, Kisfaludy, Kovács G., Oláh. Vezetőedző: Szabó Edina.

Kiállítások: 8 perc; 6 perc
Hétméteresek: 0/0; 3/4 (Wolf hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 0-2, 10. perc: 4-5, 15. perc: 6-7, 20. perc: 8-10, 25. perc: 12-11; 35. perc: 18-16, 40. perc: 19-17, 45. perc: 21-19, 50. perc: 23-21, 55. perc: 27-24.

Fotó: Fehér Viktor (