Elmaradt a bravúr az ősz zárásán 2013.11.25.

Egy olyan mérkőzésen, amikor a Fehérvár KC-nek a „féllehetőségeit“ is meg kellett volna ragadnia a győzelemhez, a szinte 100%-os helyzetek sorát sem használta ki, így hatgólos vereséget szenvedett az FTC Rail Cargo Hungaria csapatával szemben. Az FKC 13 ponttal az ötödik helyen zárta a szezon őszi felét, és a harmadik Dunaújváros, valamint a negyedik Érd mögött két, illetve egy ponttal lemaradva várhatja a folytatást.

NBI, 11. forduló:
Fehérvár KC – FTC Rail Cargo Hungaria  21-27 (10-14)
Köfém Sportcsarnok, 900 néző
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Tilinger 8 (2), Horváth B. 3, Azari 2, Benzal 2, Herr 2, Emberovics 1, Kazai 1, Mayer 1, Siti E. 1, Hajduch, Vaszari. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

FTC: Szikora (kapus), Pena 5 (1), Tomori 5, Kovacsicz 4, Szucsánszki 4, Vérten 3, Steinbach 2, Szamoránsky 2, Szarka 1, Zácsik 1, Cifra, Mészáros, Szekerczés. Vezetőedző: Elek Gábor.

Kiállítások: 4 perc; 8 perc
Hétméteresek: 2/2; 1/1

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 4-6, 15. perc: 5-8, 20. perc: 7-9, 25. perc: 9-13; 35. perc: 11-16, 40. perc: 14-19, 45. perc: 15-21, 50. perc: 17-24, 55. perc: 19-26.