Álomfélidő után helytállás 2014.01.04.

Az első félidőt szinte végig vezetve, a játékrész utolsó hat percét 6-2-re nyerve kisebb csodát produkált a Fehérvár KC, hiszen a szünetig négygólos előnyre tett szert a világválogatott Győri Audi ETO ellen. A második félidőben azonban gyorsan egyenlítettek a vendégek, majd egy 10-1-es sorozattal eldöntötték a meccset. A hétgólos vereség ellenére dicséret illeti a remekül helytálló FKC-t!

NBI, 13. forduló:
Fehérvár KC – Győri Audi ETO 26-33 (15-11)
Köfém Sportcsarnok, 1100 néző
Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál

FKC: Kiss, Győrffy (kapusok), Tilinger 6 (1), Azari 5, Emberovics 3, Herr A. 3 (1), Benzal 2, Hajduch 2, Horváth B. 2, Mayer 2, Vaszari 1, Kazai. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Győr: Herr O., Lunde-Haraldsen (kapusok), Amorim 5, Løke 5, Hornyák D. 5, Szepesi 4, Hornyák Á. 3, Korsós 3, Orbán 3, Görbicz 2 (2), Kovacsics 2, Rédei-Soós 1, Bódi, Sirián, Tervel, Vezetőedző: Ambros Martín.

Kiállítások: 2 perc; 2 perc
Hétméteresek: 2/3 (Tilinger hagyta ki); 2/5 (Kovacsics kettőt, Görbicz egyet hagyott ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 5-3, 15. perc: 8-5, 20. perc: 8-7, 25. perc: 11-9; 35. perc: 16-15, 40. perc: 18-21, 45. perc: 19-25, 50. perc: 20-29, 55. perc: 22-31.

Fotó: Fehér Viktor (