EHF: A döntés el-, az esély megmaradt 2014.02.01.

A Fehérvár KC kiválóan kezdte a Vác elleni EHF-kupa nyolcaddöntőt: a 20. percben 9-2-re vezettek Pål Oldrup Jensen tanítványai. A második félidőben nyolc góllal is elhúzott az FKC, de a vendégek egy 5-0-s szakasszal jelentősen faragtak hátrányukon, így az egy hét múlva sorra kerülő visszavágóra háromgólos előnnyel utazhatnak a fehérváriak. Az FKC sorozatban 18. hazai meccsén maradt veretlen az európai kupaporondon!

EHF-kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Fehérvár KC – Ipress Center-Vác 22-19 (12-8)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Ana Vranes és Marlis Wenninger (AUT)

FKC: Kiss, Győrffy (kapusok), Azari 6, Tilinger 6 (1), Herr 2, Kazai 2, Mayer 2, Siti E. 2, Emberovics 1, Vaszari 1, Hajduch, Horváth B. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Vác: Triffa, Bíró (kapusok), Farkas 10 (7), Nikcevic 3, Fülöp 2, Kamper 2, Szádvári 1, Dakos, Ertl, Hámori, Niksic, Szondi, Virágh. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 8 perc; 2 perc
Hétméteresek: 1/1; 7/7

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 6-2, 15. perc: 8-2, 20. perc: 10-3, 25. perc: 11-5; 35. perc: 16-9, 40. perc: 17-12, 45. perc: 17-14, 50. perc: 19-14, 55. perc: 21-17.

Fotó: Fehér Viktor (