Sima győzelem különös izgalmakkal 2014.02.15.

Bár a Fehérvár KC 8-1-es vezetést szerezve gyakorlatilag nyolc perc alatt eldöntötte a Veszprém elleni mérkőzést, akadt dráma a második félidőre is. Előbb a Veszprém Barabás névhez méltatlanul viselkedő, és a Köfém Sportcsarnokban merőben szokatlan stílusban „szurkoló“ vendég nézők közül kellett kivezettetni egy házaspárt, majd Róth Kálmán piros lapja borzolta a kedélyeket.

A Bajnokok Városa tudósítása a mérkőzésről:

NBI, 19. forduló:
Fehérvár KC – Veszprém Barabás DT 27-21 (16-9)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter

FKC: Kiss (kapus), Mayer 7, Kazai 5, Tilinger 5 (1), Emberovics 3, Azari 2, Horváth B. 2, Benzal 1, Hajduch 1, Vaszari 1, Herr, Siti E. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Veszprém: Pásztor, Szemerey (kapusok), Tóth G. 7 (1), Planéta 5, Pelczéder 4, Takács 2, Vesztergombi 2, Horváth D. 1, Hajtai, Kurucz, Tóth E. Vezetőedző: Róth Kálmán.

Kiállítások: 8 perc; 14 perc
Kizárás: Róth Kálmán
Hétméteresek: 1/2 (Tilinger hagyta ki); 1/2 (Tóth G. hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-1, 10. perc: 8-2, 15. perc: 12-4, 20. perc: 13-6, 25. perc: 15-7; 35. perc: 20-11, 40. perc: 21-12, 45. perc: 23-14, 50. perc: 24-17, 55. perc: 24-19.

Fotó: Fehér Viktor (