EHF: Nagy lépés az elődöntő felé! 2014.03.01.

A Fehérvár KC magabiztos játékkal jelentős előnyt harcolt ki az U Jolidon Cluj otthonában az EHF-kupa negyeddöntőjének szombati mérkőzésén. Pål Oldrup Jensen tanítványai alaposan meglepték a vendéglátókat és a meccs elejétől fogva irányították a játékot. A szünet előtt a romániai csapat gyorsan megfelezte hátrányát, majd a második félidőben volt esélyük két gólra is csökkenteni a különbséget, de a végén újra az FKC akarata érvényesült, és megnyugtató, hét gólos előnnyel várhatja a magyar csapat a jövő vasárnapi visszavágót.

EHF-kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés
U Jolidon Cluj – Fehérvár KC 21-28 (10-14)
Kolozsvár, 2500 néző
Vezette: Viktorija Kijauskaite és Ausra Zaliene (LTU)

Cluj: Enache, Mazarean (kapusok), Florea 1, Paraschiv 1, Valean, Mihai 2, Chintoan 4, Tetean 3, Ani Senocico 4, Popa 4, Vintila 2. Vezetőedző: Ahoratiu.

FKC: Kiss (kapus), Herr 3, Tilinger 8, Siti E. 1, Azari 2, Mayer 7, Vaszari 5, Horváth B. 1, Kazai, Benzal, Emberovics 1, Hajduch. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Kiállítások: 12 perc; 10 perc
Hétméteresek: 4/10 (Ani Senocico és Popa hagyott ki 2-2-t, Tetean és Vintila hagyott  ki 1-1-t); 5/5

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1, 10. perc: 1-6, 15. perc: 2-8, 20. perc: 3-11, 25. perc: 5-14 ; 35. perc: 11-16, 40. perc: 16-20, 45. perc: 17-21, 50. perc: 19-22, 55. perc: 20-25.

Fotó: Fehér Viktor (