Rájátszáspontokat veszítettünk az alapszakaszban 2014.03.05.

A Fehérvár KC szerdán a DVSC-TVP elleni győzelemmel megszerezhette volna az alapszakasz ötödik helyét – ehelyett a két nemzetközi kupamérkőzés közötti bajnokin tompán, dekoncentráltan kézilabdázva háromgólos vereséget szenvedett, és ezáltal a középházi rájátszás legjobb kiinduló pozícióját is elveszítette. A fehérváriak közül csak a nyolcgólos Kazai Anita nyújtott az átlagosnál jobb teljesítményt.

NBI, 21. forduló
Fehérvár KC – DVSC-TVP 21-24 (9-14)
Köfém Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Bonifert Ferenc és Oláh Viktor

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Kazai 8, Tilinger 6 (2), Azari 4, Horváth B. 1, Mayer 1, Siti E. 1, Benzal, Emberovics, Hajduch, Herr, Vaszari. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

DVSC: Lajtos (kapus), Barna 7, Kudor 5, Sopronyi 4 (1), Varsányi 4, Ábrahám 2, Simsikova 1, Siska 1, Karnik, Slakta, Szilágyi, Valovics. Vezetőedző: Varga József.

Kiállítások: 6 perc; 18 perc
Hétméteresek: 2/5 (Tilinger egyet, Herr kettőt hagyott ki); 1/1

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 3-5, 15. perc: 4-7, 20. perc: 5-11, 25. perc: 8-12; 35. perc: 10-15, 40. perc: 11-18, 45. perc: 12-19, 50. perc: 15-19, 55. perc: 17-22.

Fotó: Fehér Viktor (