Remek rajt a rájátszásban 2014.04.02.

A Fehérvár KC és az Ipress Center-Vác ötödször találkozott ebben a szezonban, és az FKC hétgólos győzelmével 3-2-re alakította a két csapat egymás elleni mérlegét. A  bajnoki rájátszás nyitómérkőzésén a hazaiak a 21. percben vették át a vezetést, és 13-10-zel zárták a játékrészt. A második félidő első húsz percében a Vác mindössze négyszer tudta bevenni a fantasztikusan védő Kiss Éva kapuját.

NBI rájátszás, 5-8. helyért, 1. forduló
Fehérvár KC – Ipress Center-Vác 28-21 (13-10)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Herr 7 (1), Azari 5, Benzal 5, Mayer 5, Siti E. 2, Becséri K. 1, Kuhinkó 1, Tilinger 1, Vaszari 1, Emberovics, Hajduch, Horváth B., Kazai. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Vác: Triffa, Bíró (kapusok), Kamper 6 (1), Virág 4, Szondi 3, Dakos 2, Farkas 2, Hansághy 2, Drávai 1, Szádvári 1, Fülöp, Hámori, Nikcevic, Niksic. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 2 perc; 8 perc
Hétméteresek: 1/2 (Tilinger hagyta ki); 1/5 (Farkas kettőt, Kamper és Virág egyet-egyet hagyott ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 3-4, 15. perc: 5-6, 20. perc: 7-7, 25. perc: 10-10; 35. perc: 16-11, 40. perc: 18-12, 45. perc: 22-13, 50. perc: 24-14, 55. perc: 25-18.