Győzelem Dániában

2014.04.05.

A kolozsvári negyeddöntő után az EHF-kupa elődöntőjének első, idegenbeli mérkőzését is sikerrel vette a Fehérvár KC. Bár a dániai mérkőzés elején a Team Esbjerg már 6-2-re is vezetett, a csapatukat elkísérő maroknyi, ám lelkes magyar szurkoló által is űzött fehérvári lányok az első félidő feléhez érve utolérték ellenfelüket, majd a szünetre a vezetést is sikerült átvenniük. A második félidő sok fordulatot tartogatott, hol a hazaik, hol a vendégek vezettek, de a meccs utolsó percei ismét a fehérváriak kedve szerint alakultak. Az utolsó negyedórában mindössze 4 hazai gól született, így az FKC egygólos előnnyel utazhat haza Esbjergből és készülhet a jövő szombati visszavágóra.

EHF-kupa elődöntő, 1. mérkőzés
Team Esbjerg – Fehérvár KC 24-25 (13-14)
Esbjerg, 900 néző
Vezette: Joanna Brehmer és Agnieszka Skowronek (POL)

Esbjerg: Grimsbo, Hansen (kapusok), Ahlm 6 (4), Kviesgaard 6, Forslund 5, Balle 2, Jensen 2, Polman 2, Madsen 1, Grigel. Vezetőedző: Lars Frederiksen.

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Herr 8 (3), Tilinger 8, Siti 4, Azari 2, Mayer 2, Benzal 1, Emberovics, Hajduch, Horváth, Kazai, Vaszari. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Kiállítások: 0 perc; 10 perc
Hétméteresek: 4/4 ; 3/3

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 5-2, 15. perc: 6-6, 20. perc: 10-8, 25. perc: 10-12 ; 35. perc: 16-15, 40. perc: 18-18, 45. perc: 20-19, 50. perc: 22-21, 55. perc: 22-22.