Többszörösen értékes győzelem 2014.04.15.

A Fehérvár KC a középházi rájátszás 2. fordulójában Siófokon lépett pályára, ahol nemcsak a közvetlen riválisán, hanem az EHF-kupa elődöntő okozta csalódáson, lelki és fizikai fáradtságon is felülkerekedve szerezte meg a két pontot. Az első negyedóra elteltével 5-2-re vezettek a hazaiak, majd innen 9-6-ra fordított az FKC. A szünet után viszont a Siófok egyenlített hatgólos hátrányból – de hiába, mert a vendégek a hajrában kivívták a győzelmet!

NBI rájátszás, 5-8. helyért, 2. forduló
Siófok KC-Galerius Fürdő – Fehérvár KC 20-22 (7-10)
Siófok, 300 néző
Vezette: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs

Siófok: Pastrovics, Futaki (kapusok), Orbán 8 (1), Léránt 5, Lukács 4, Szalai 2, Szamoránsky 1, Erdősi, Németh, Polics, Schneider, Szabadfi, Varga. Vezetőedző: Vladimir Golovin.

FKC: Kiss (kapus), Azari 7 (4), Tilinger 6, Hajduch 3, Mayer 3, Emberovics 2, Benzal 1, Horváth B., Kazai, Siti E., Vaszari, Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Kiállítások: 4 perc; 6 perc
Hétméteresek: 1/2 (Orbán hagyta ki); 4/5 (Tilinger hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-0, 10. perc: 1-2, 15. perc: 4-2, 20. perc: 6-4, 25. perc: 6-6; 35. perc: 9-13, 40. perc: 10-15, 45. perc: 13-17, 50. perc: 15-17, 55. perc: 18-19.

Fotó: Fehér Viktor (