Elvesztettük rájátszásbeli veretlenségünket 2014.04.19.

A Fehérvár KC szombaton Békéscsabára látogatott, és – ahogy a mostanit megelőző hét alkalomból hatszor – ezúttal, a középházi rájátszás 3. fordulójában lejátszott mérkőzésen is vereséget szenvedett. Az első félidőben még végig vezetett az FKC, ám a hajrában egyenlítettek a hazaiak, majd a szünet után rögtön átvették a meccs irányítását, előnyük folyamatosan nőtt, és végül 29-24-re nyerték a találkozót.

NBI rájátszás, 5-8. helyért, 3. forduló
EUbility Group Békéscsabai ENKSE – Fehérvár KC 29-24 (13-13)
Békéscsaba, 1000 néző
Vezette: Baranyi Antal, Szloska Krisztián

Békéscsaba: Sipeki, Terenyi (kapusok), Nikolayenko 6 (2), Glusica 5, Walfisch 5, Csáki 4, Gávai 4, Szögi 2, Barján 1, Dombi 1, Szabó 1, Hanczvikkel, Kelemen, Kovács, Tóth. Vezetőedző: Bakó Botond.

FKC: Kiss, Trimmel (kapusok), Azari 6, Tilinger 6 (1), Emberovics 4, Vaszari 4, Siti E. 3, Hajduch 1, Benzal, Horváth B., Kazai, Mayer. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.

Kiállítások: 8 perc; 10 perc
Hétméteresek: 2/4 (Nikolayenko és Barján hagyott ki egyet-egyet); 2/3 (Azari hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1, 10. perc: 3-5, 15. perc: 6-8, 20. perc: 8-11, 25. perc: 9-11; 35. perc: 15-13, 40. perc: 17-15, 45. perc: 21-17, 50. perc: 24-20, 55. perc: 26-22.

Fotó: Fehér Viktor (