Az ötödik meccsen a negyedik győzelem 2014.05.10.

Háromnegyed óra elteltével biztosan vezetett a Fehérvár KC Vácon, azonban kis híján eltékozolta előnyét, végül azonban 22-20-ra megnyerte a mérkőzést. 19-14-es FKC-vezetésnél az Ipress-Center Vác hét perc alatt öt gólt lőtt zsinórban. majd 19-19-nél négyperces gólcsend következett, melyet Siti Eszter tört meg, és a hajrában már nem engedte ki kezéből a vezetést a meccsről hiányzó Pål Oldrup Jensent helyettesítő Siti Bea csapata.

A fehérváriak a középházi rájátszás 5. fordulójában a negyedik győzelmüket aratták. Az ötödik hely sorsáról a jövő pénteki (május 16.) Fehérvár KC – Békéscsabai ENKSE mérkőzés fog dönteni, melyet megelőzően két pont az FKC előnye közvetlen riválisával szemben.

NBI rájátszás, 5-8. helyért, 5. forduló
Ipress-Center Vác – Fehérvár KC 20-22 (10-14)
Vác, 500 néző
Vezette: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs

Vác: Bíró, Triffa (kapusok), Virág 6 (1), Dakos 5, Farkas 3, Ivanics 3, Kamper 1, Szádvári 1, Szondi 1, Ertl, Fülöp, Hámori, Kaiser, Niksic. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

FKC: Kiss (kapus), Tilinger 5 (2), Benzal 4, Kazai 4, Siti E. 3, Azari 2, Horváth B. 2, Mayer 2, Emberovics, Hajduch. Megbízott edző: Siti Bea.

Kiállítások: 2 perc; 14 perc
Hétméteresek: 2/3 (Kamper hagyta ki); 2/2

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 4-6, 15. perc: 5-7, 20. perc: 7-10, 25. perc: 9-11; 35. perc: 12-15, 40. perc: 12-17, 45. perc: 14-18, 50. perc: 18-19, 55. perc: 19-19.

Fotó: Fehér Viktor (