Vereség a déli parton 2014.08.02.

A Fehérvár KC harmadik edzőmeccsét vívta pénteken délután, Siófokon szenvedett 35-22 arányú vereséget. A két japán és három magyar válogatottját nélkülöző FKC már a 7. percben 7-0-ás hátrányba került, és a mérkőzés hátralévő részében sem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Dora Lackovicot néhány perc játék után sérülés miatt szintén elveszítették a vendégek.

Egy hete az Érdet hazai pályán két góllal verték 24-22-re, majd a hét közepén két góllal maradtak alul Vácon, pénteken pedig Siófokon szerepelt a fehérvári, női kézilabdacsapat. Majdnem megtelt a hazaiak impozáns, kétszáz néző befogadására alkalmas, másfél éve átadott munkacsarnoka, alig néhány szék maradt üresen. Az FKC nem a legjobb összeállításban lépett pályára, hiányzott a két japán válogatott, akik Dániában edzőtáboroznak az ázsiai ország együttesével, a magyar nemzeti csapattal pedig Horváth Bernadett, Mayer Szabina és Kiss Éva tréningezik. A Siófokból csak Erdős Ildikó hiányzott, aki szintén a címeres együttest erősíti.

A fehérvári kapuban a frissen igazolt szerb, Natasa Savko kezdett, a második percben a balatoniak új szerzeménye, a német válogatott Nina Wörz avatta fel. A folytatásban is a hazaiak domináltak, a 4. percben már 4-0-ra vezettek, gyorsan időt is kért Bakó Botond vezetőedző. Ez sem segített, rövidesen 7-0-át mutatott az eredményjelző, a túloldalon Pastrovics Melinda mindent védett, Savko viszont nem találkozott labdával. Az 8. percben Kazai Anita szerezte az első vendégtalálatot, ám nem jött hasonló folytatás, tíz perc elteltével 10-1 állt a táblán. A problémákat súlyosbította, hogy Dora Lackovic az egyik akció után a földön maradt, hosszasan ápolták, majd mentővel kórházba szállították, a fejbőre szakadt fel. Ha nem is látványosan, de javult az FKC játéka, Herr Anita és Kazai betalált, 14-5-re zárkóztak a látogatók.

A félidei szünetre 19-8-as eredménnyel vonultak az együttesek, a későbbiekben sem brillíroztak a rendkívül tartalékos vendégek – a siófokiak 16, a fehérváriak 10 játékost neveztek a találkozóra -, mindössze a 35. percben sikerült tízen belülre kerülni, Tilinger Tamara és Csáki Viktória góljával (22-13). Utóbbi a folytatásban is ügyeskedett, ám mivel kevés jó teljesítmény akadt a vendégeknél, a siófokiak a záró tíz percre fordulva 30-16-ra vezettek. A végeredmény 35-22, a balatoniaknak szinte minden sikerült, a koronázó városiaknak szinte semmi.

Felkészülési mérkőzés:
Siófok KC – Fehérvár KC 35-22 (19-8)
Siófok, 150 néző
Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

Siófok: Pastrovics, Kumpel (kapusok), Buzsáki 7, Such 6, Szalai 5, Szekerczés 5 (4), Orbán 3, Termány 2, Wörz 2, Deáki 1, Fauszt 1, Németh 1, Schneider 1, Szabadfi 1, Piedade, Polics. Vezetőedző: Vladimir Golovin.

FKC: Savko, Szendrey (kapusok), Kazai 6, Csáki 4, Tilinger 3, Bogosavljevic 2, Hajduch 2, Herr 2, Becséri K. 1, Lackovic 1, Májer 1. Vezetőedző: Bakó Botond.