Negyedik hely Dunaújvárosban is 2014.08.25.

A Fehérvár KC rangos, nemzetközi tornán vett részt a hétvégén Dunaújvárosban. Szombaton a horvát bajnok Lokomotiva Zagreb ellen kétgólos győzelmet aratott az FKC, majd alig kétórányi szünet után egyetlen találattal maradt alul az orosz Zvezdával szemben. A vasárnapi bronzmeccsen a szintén horvát Podravka 21-16-ra győzte le Bakó Botond csapatát.

Bakó Botond, a Fehérvár KC vezetőedzője:

„Három nagyon jó külföldi csapat ellen játszottunk, jó színvonalú és fontos tornán vettünk részt. Összességében a csapat a körülményekhez képest jól teljesített, és az egész torna során stabil védekezés és kapusteljesítmény jellemezte a játékunkat. Az első nap sikerült legyőznünk a Lokomotiva Zágrábot, aztán két óra szünet után játszottunk a Zvezda Zvenyigorod ellen, ahol kiegyenlített mérkőzésen a végjátékban egy góllal maradtunk alul, de kezünkben volt a döntetlen vagy akár a győzelem lehetősége is. Ma a Podravka ellen a 48. percben még 14-14 volt az állás, de a végén sajnos kiütközött a két nap fáradtsága, a rövid padunknak köszönhetően vesztettünk.

A csapat nagyon jól harcolt és védekezett a két nap során, és amint visszatérnek sérültjeink, Tilinger Tamara és Herr Anita, a támadójátékunk is javulni fog, gyorsabb és nagyobb átütőerejű lesz velük. Amíg ők hiányoznak, nélkülük kell megoldanunk a feladatokat – annyi pozitívum van ebben is, hogy az újak így többet vannak a pályán, szokhatják a légkört és az itteni tempót. A másik oldala nyilvánvalóan az, hogy a meghatározó emberekkel keveset tudtunk együtt gyakorolni, és a formájuk is változó lesz a visszatérésük után, de van még másfél hetünk, és az lesz a feladat, hogy ezt megoldjuk, és ebben is jobbak legyünk.“