Utolsó finomhangolás 2014.08.29.

Csütörtök délután a Fehérvár KC és a Dunaújvárosi Kohász utolsó mérkőzését játszotta a nyári felkészülési időszakban. A két Fejér megyei csapat edzőmeccsén a vendégek nyertek egy góllal, de mindkét fél számára nagyon hasznos volt a közös gyakorlás a jövő szerdai bajnoki rajt előtt. Az FKC szeptember 3-án (szerdán) a Debrecent fogadja az NBI 1. fordulójában.

Bakó Botond, a Fehérvár KC vezetőedzője:

„Nyugodtan várom az első bajnokit, sokat dolgoztunk, és ugyan sok nehézségünk volt és van, de nagy munkát sikerült elvégeznünk a nyár során. Tudjuk, hogy még mindig nagyon sokat kell fejlődnünk, és biztosan fogunk is, de jó előjelekkel várjuk a bajnokságot, ezt a mai edzőmérkőzés is megerősítette bennem.

Örömteli, hogy Herr Anita már visszatért sérüléséből, és játszott is ma. Azt gondolom, sikerült egy egészen jó mérkőzést játszanunk a Dunaújváros ellen, ezt a lányok is érezték, és Siti Beával mi is elmondtuk nekik a mérkőzés után. Természetesen szerdán a bajnokságban egy egészen más találkozó vár ránk, és addig még az aktuális taktikát fogjuk gyakorolni, csiszolni. Bízom benne, hogy ebben a pár napban is képesek leszünk előrelépni azokban a játékelemekben, amiket szeretnénk viszontlátni.“

Felkészülési mérkőzés:
Fehérvár KC – Dunaújvárosi Kohász 23-24 (9-12)
Köfém Sportcsarnok (zárt kapus)
Vezette: Heim Attila, Kiss Olivér

FKC: Kiss, Savko (kapusok), Herr 5 (3), Ishitate 4, Mayer 4, Bogosavljevic 3 (2), Kazai 3, Tanabe 2, Hajduch 1, Horváth 1, Becséri K., Csáki, Lackovic, Májer. Vezetőedző: Bakó Botond.

Dunaújváros: Vig, Triffa (kapusok), Bulath 4 (1), Ferling 4, Gera 4, Azari 3, Kamper 3, Rádl 2, Vincze 2, Hanusz 1, Sánta 1, Ács, Khouiled, Takács B., Takács D. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.

Kiállítások: 4 perc; 6 perc
Hétméteresek: 5/5; 1/2 (Bulath hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 0-2, 10. perc: 1-6, 15. perc: 5-7, 20. perc: 6-10, 25. perc: 6-12; 35. perc: 12-15, 40. perc: 15-18, 45. perc: 17-20, 50. perc: 19-21, 55. perc: 21-23.