A hét hírei 2014.11.19.

Rövidhírek: A hét fotója. Csernus Krisztina beszámolója az U9-esek eredményeiről. Újabb FKC-Várpalota győzelem a megyei bajnokságban. OSB-csapatunk elveszítette veretlenségét. Négy csapatunk érdekelt a Gyermekbajnokság 2011-es korosztályában.

A hét fotója:

A megérdemelt „csak-foci-edzés“ előtt – a téli bajnoki szünet első tréningjén Bakó Botond és Siti Bea így jutalmazta meg az ősszel jól teljesítő csapatát.

November 18. (kedd):

U13: Az Országos Gyerekbajnokság 2001-es korcsoportjában eddig négy fordulón vettek részt csapataink. Az FKC 2003 csapata mind a nyolc meccsét megnyerve vezeti a tabellát, míg Az FKC 4 Csákvár jelenleg a harmadik, az FKC 2 Várpalota az ötödik, az FKC 3 Bakonycsernye a nyolcadik helyen áll a tízcsapatos mezőnyben.

FKC 2003 – Ácsi Kinizsi SE 34-3

Siti Eszter, az FKC 2003 edzője: „A csapatunk nagyrészt könnyű győzelmeket szerzett, kivéve a Csákvár elleni meccset, mely szoros csatában dőlt el. A mérkőzéseinket a jó védekezés mellett gyors labdaszerzések, lerohanások jellemezték.“

Az FKC 2003 csapata: Bátor Fanni, Császár Lili, Csetényi Vivien, Fischer Zsófia, Lukács Petra, Jánosi Ninetta, Klinszky Kitti, Mandel Maja, Pálfi Katalin, Pécsi Dóra, Pintér Dóra,Szita Petra, Takács Panna. Edző: Siti Eszter.

November 17. (hétfő):

Megyei bajnokság: Hetedik meccsén az ötödik győzelmét aratta az FKC-Várpalota a Veszprém megyei bajnokságban:

Kilián DSE Pápa – FKC-Várpalota 22-34 (11-18)
Várpalota: Szőnyi (kapus), Németh 7 (4), Leszkován 5 (1), Őri 5 (1), Lozsi 4, Puklics F. 4, Zs. Nagy 4, Enyedi A. 2, Krajczár 2, Badics 1, Drahovszky, Enyedi V., Puklics P. Edző: Németh Gáborné Sulyok Erzsébet.

OSB: Az Országos Serdülő Bajnokság A csoportjában az FKC első csapat elveszítette a veretlenségét:
Fehérvár KC – Mosonmagyaróvári KC 17-24 (8-13)
FKC: Bíró, Hernádi, Leiner (kapusok), Tímár 7 (1), Novák 3 (3), Kis 2, Tángli 2, Utasi 2, Hudra 1, Dömötör, Kovári, Tóth, Udvaros. Edző: Virincsik Anasztázia.

U9: Csernus Krisztina beszámolója az U9-es csapatunk eddigi eredményeiről:

A Kisiskolás bajnokság első fordulóját hazai pályán játszottuk. Első ellenfelünk a Dunaujvárosi AC csapata volt, akik ellen 40-0 arányban magabiztos győzelmet arattunk. A második mérkőzésen, a Dunaujvárosi Főiskola-DKA csapata ellen, a mérkőzés elején felváltva estek a gólok, öt perc után belelendültünk a játékba, összeállt a védekezésünk, és sikerült magabiztos előnnyel zárnunk a félidőt. A második félidőben továbbra is jól műkődött a védekezésünk, helyzeteinket jól kihasználva, lelkes játékkal 28-10-re sikerűlt legyőzni második ellenfelünket.

A második megmérettetésünk október 28-29-én az Üstökös Kupa volt. A torna első napján három mérkőzést játszottunk. Az elsőn, a Rácalmás SE csapatával szemben a mérkőzés eleje kicsit döcögősre sikerült a korai kezdés miatt, aztán bemelegedve a játékba biztos győzelmet arattunk, a végeredmény 25-3 lett. A második mérkőzésen, az Éles Kézisulisok ellen egy velünk azonos képességű csapattal találkoztunk. A meccs elején ismét jól működött a védekezésünk, helyzeteinket is sikeresen értékesítettük, így sikerült előnnyel zárnunk a félidőt. A második félidőben már kezdtek mutatkozni a fáradság jelei türelmetlenül játszottunk, sok helyzetet kihagytunk, és egy góllal, 8-7-re kikaptunk. A harmadik mérkőzést a Szigetszentmiklós csapata ellen döntetlennel 9-9 zártuk.

A torna második napján is háromszor léptünk pályára. Az elsőn 12-6-os vereséget szenvedtünk a KSZSE-től, majd 6-5-ös győzelemmel visszavágtunk az Éles-Kézisulinak. A harmadik mérkőzést az FTC csapata ellen játszottuk, és kitűnő kapusteljesítményünknek köszönhetően 13-5-re sikerült legyőznünk ellenfelünket. A tornán így a második helyen végeztünk, aminek nagyon örültünk. Nagyon büszke voltam a lelkes kis csapatomra.

Az U9 korosztálynak ebben az évadban két jelentős szabályváltozáshoz kell alkalmazkodnia. Az első, hogy a csapatok 5+1 fővel játszanak, a második pedig az, hogy jelentősen megnövekedett a pálya mérete. Sok munkára időre és türelemre van szükség, hogy a gyerekek az új szabályokhoz alkalmazkodva sikeresen játszanak. Összegeve én úgy értékelem az eddigi teljesítményünket, hogy sok jó mérkőzést jászottunk, ami mindenféleképpen építő jellegű volt!

A Fehérvár KC U9-es csapata: Balássi Lily, Flatscker Fanni, Keserű Hanna, Klinszky Kinga, Kocsis Abigél, Mihály Klaudia, Nagy Jázmin, Pinke Laura és Rumpler Barbara. Edző: Csernus Krisztina.