Könnyű siker az olaszok ellen 2014.12.14.

Szórakoztató, de izgalommentes mérkőzést játszott a Fehérvár KC az olasz olimpiai válogatott Esercito-FIGH Futura Roma-val a nem-hivatalos magyar-olasz bajnokság keretében. Hosszú sérülés után lépett újra pályára Emberovics Míra, valamint az egyaránt 1997-ben született Hajek Réka és Rideg Renéta személyében újoncokat is avatott a hazai csapat.

Barátságos mérkőzés a nem-hivatalos magyar-olasz bajnokság keretében:
Fehérvár KC – Esercito-FIGH Futura Roma 31-20 (17-10)
Köfém Sportcsarnok, 200 néző
Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária

FKC: Savko, Hajek (kapusok), Horváth 6, Tilinger 6 (3), Májer 4, Csáki 3, Szemenyei 3, Bogosavljevic 2 (1), Hajduch 2, Lackovic 2 (1), Tanabe 2, Kazai 1 (1), Becséri, Emberovics, Hrabovszky, Rideg. Vezetőedző: Bakó Botond.

ITA: Prunster, Zanotto, Luchin (kapusok), Gheorghe 9 (2), Niederwieser 5, Di Lisciandro 4, Cipolloni 1, Costa 1, Cappellaro, Cattaneo, Kovács, Ravasz, Ucchino. Vezetőedző: Neven Hrupec.

Kiállítások: 10 perc; 4 perc
Hétméteresek: 6/7 (Tilinger hagyta ki); 2/2

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-2, 10. perc: 7-4, 15. perc: 10-5, 20. perc: 12-7, 25. perc: 16-8; 35. perc: 19-10, 40. perc: 21-11, 45. perc: 24-13, 50. perc: 25-15, 55. perc: 28-16.

A nem-hivatalos magyar-olasz tabella állása:

A magyar és az olasz szövetség megállapodása értelmében az Esercito-FIGH Futura Roma-nak az NBI-es csapatok ellen, valamint a kezdeményezésben résztvevő nyolc magyar csapatnak a bajnokságban egymással szemben elért eredményei a „magyar-olasz tabellában“ kerülnek összesítésre.

Fotó: Horváth Gyula