Péntek déli edzőmeccs Siófokon 2014.12.20.

A Siófok KC és a Fehérvár KC negyedszer találkozott felkészülési meccsen ebben a szezonban. Az első félidőben nyolcgólos vezetésre tettek szert a siófokiak. A szünet után, amikor ebben a szezonban először állt újra össze a Hajduch-Emberovics kettős a fehérvári védelem közepén, negyedóra alatt csupán egy gólt szereztek a hazaiak. Sajnos az utolsó tíz percben az FKC-nak is csak ennyire futotta, így 24-17-re a Siófok nyerte a meccset.

A mérkőzésről természetesen mindkét oldalon hiányoztak a magyar válogatott tagjai, Erdősi Ildikó, illetve Kiss Éva és Mayer Szabina. A két csapat meghatározó játékosai közül a kispadon helyet foglalt, de nem lépett pályára Orbán Anna, Daniela Piedade, illetve Ishitate Mayuko.

Edzőmérkőzés:
Siófok KC-Galerius Fürdő – Fehérvár KC 24-17 (17-9)
Siófok
Vezette: Bacs József, Bóna Szabolcs

Siófok: Pastrovics, Kumpel (kapusok), Such 5, Polics 4, Szalai 4, Deáki 3, Szekerczés 3 (2), Szabadfi 3, Fauszt 2, Németh, Schneider, Wörz. Vezetőedző: Vladimir Golovin.

FKC: Savko (kapus), Tilinger 4 (3), Becséri 2, Csáki 2, Hajduch 2, Horváth 2, Kazai 2, Májer 2, Tanabe 1, Bogosavljevic, Emberovics, Lackovic. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 10 perc; 4 perc
Hétméteresek: 2/3 (Szekerczés hagyta ki); 3/5 (Tilinger és Lackovic hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-0, 10. perc: 5-4, 15. perc: 8-6, 20. perc: 11-7, 25. perc: 14-8; 35. perc: 17-10, 40. perc: 18-11, 45. perc: 18-14, 50. perc: 20-16, 55. perc: 22-16.