Kapus csúcstalálkozó 2015.01.15.

A Fehérvár KC és az Ipress Center-Vác mindennapinak egyáltalán nem mondható mérkőzést játszott egymással, melyet két klasszis kapus tett különlegessé. Kiss Éva és Bíró Blanka ezúttal ellenfélként lépett pályára, és bizonytalanította el a támadókat, így mindössze harminc gólt hozott a találkozó, melyen 17-13-es FKC-győzelem született.

NBI, 14. forduló:
Fehérvár KC – Ipress Center-Vác 17-13 (9-7)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Janáky Csaba és Temesi Péter

FKC: Kiss (kapus), Tilinger 5 (2), Bogosavljevic 4, Kazai 3, Ishitate 2, Csáki 1, Horváth 1, Mayer 1, Emberovics, Hajduch. Vezetőedző: Bakó Botond.

Vác: Bíró (kapus), Hornyák 6, Tóth 3, Szondi 2, Farkas 1, Katona 1, Dakos, Drávai, Fülöp, Hámori, Hansághy, Stefanovic. Vezetődző: Ottó Katalin.

Kiállítások: 6 perc; 2 perc
Hétméteresek: 2/2; 0/2 (Farkas és Hornyák hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 3-3, 15. perc: 4-5, 20. perc: 6-6, 25. perc: 8-6; 35. perc: 11-8, 40. perc: 12-9, 45. perc: 12-10, 50. perc: 13-10, 55. perc: 14-11.

Fotó: Horváth Gyula