A hazaiak léptek nagyot a legjobb négy felé… 2015.01.18.

A Dunaújvárosi Kohász nagy lépést tett az alapszakasz harmadik helyének megszerzése felé a Fehérvár KC ellen aratott győzelmével. A hazaiak a félidőben 12-10-re vezettek, majd 6-0-ás sorozattal kezdték a második játékrészt. Az FKC erre hiába válaszolt öt góllal, majd jött fel kettőre is, az utolsó percek megint az újvárosiaké voltak, így 25-20-szal zárult a Fejér megyei rangadó.

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékezett meg a két csapat és a nézők a tíz éve elhunyt Kulcsár Anitáról.

NBI, 15. forduló:
Dunaújvárosi Kohász – Fehérvár KC 25-20 (12-10)
Dunaújváros, 1000 néző
Vezette: Horváth Péter és Marton Balázs

Dunaújváros: Triffa, Nagy (kapusok), Bulath 7 (3), Triscsuk 6, Ferling 5, Azari 2, Takács D. 2, Vincze 2, Takács B. 1, Gera, Hosszu, Khouiled, Mekler-Rádl. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.

FKC: Kiss, Savko (kapusok), Tilinger 10 (4), Csáki 2, Emberovics 2, Ishitate 2, Hajduch 1, Horváth 1, Kazai 1, Mayer 1, Hrabovszky, Májer, Shteriova, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 4 perc; 6 perc
Hétméteresek: 3/3; 4/4

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-3, 15. perc: 7-6, 20. perc: 7-6, 25. perc: 10-9; 35. perc: 15-10, 40. perc: 18-12, 45. perc: 18-13, 50. perc: 19-15, 55. perc: 21-18.

Fotó: Horváth Gyula