Junior és ifi: Kicsin múlott az újabb siker 2015.01.20.

A Fehérvár KC juniorjai Dunaújvárosban közel jártak sorozatban harmadik győzelmükhöz, de félidei vezetés után – egy második félidei 13 perces 0-5 következtében – kétgólos vereséget szenvedtek. Az ifiknél már az első játékrészben jelentős előnyt szereztek a hazaiak, és végül 30-24-re győzték le csapatunkat.

Junior NBI, 16. forduló:
Dunaújvárosi Kohász – Fehérvár KC 28-26 (15-16)
Dunaújváros
FKC: Szendrey, Hajek (kapusok), Kovács 7 (2), Májer 5, Szemenyei 5, Bocska 2, Boldizsár 2, Galambos 2, Rideg 2, Halász 1, Járossy, Kolics, Piazza, Rózsás, Sajdik, Sebestyén. Edző: Deli Rita.

Ifjúsági NBI, 16. forduló:
Dunaújvárosi Kohász – Fehérvár KC 30-24 (21-13)
Dunaújváros
FKC: Leiner, Hernádi (kapusok), Kovács 6 (3), Rózsás 6 (1), Kolics 4, Galambos 3, Járossy 2, Hudra 1, Sebestyén 1, Tímár 1, Bocska, Piazza, Rideg, Tóth, Udvaros, Utasi. Edző: Deli Rita és Virincsik Anasztázia.

Deli Rita, a Fehérvár KC edzője:

„Jól kezdtük az ifjúsági mérkőzést, de az első félidő első húsz percéből tizenhatot töltöttünk emberhátrányban, ami nehéz feladat elé állította csapatomat. A lányok védekezése bár olyan kemény lett volna, mint ahogy azt a kétperces kiállítások száma mutatja. Hiába küzdött a második félidőben a csapat, a hátrányt már csak csökkenteni tudta, de a mérkőzést megnyerni nem.

A junioroknál a magas színvonalú mérkőzésen az első félidőben diktált tempót már nem tudtuk átmenteni a második félidőre. A támadójátékunk hatékonysága visszaesett, és az utolsó negyedórát beálló nélkül kellett játszanunk sérülés és kiállítás miatt. Kényszermegoldásként az addig jól játszó Kovács Dorina került beállóba, aki minden dicséretet megérdemel. A csapatot elismerés illeti, szépen fejlődnek, még ha ez pontszámban nem is mutatkozik meg mindig.“

Fotó: Fehér Viktor (