A hit hiányzott 2015.02.01.

A Fehérvár KC hitehagyott kezdése rányomta a bélyegét az FTC-Rail Cargo Hungaria otthonában lejátszott bajnoki mérkőzésre. Tanabe Yuki gólja volt a vendégek egyetlen találata az első tíz percben, így gyorsan hétgólos hátrányba kerültek. A második félidőben az FKC egyre jobban zárkózótt a Ferencvároshoz, az 54. percben a mínusz kettőért támadhatott, azonban közelebb már nem tudott kerülni ellenfeléhez, és 33-28-ra veszítette el a meccset.

NBI, 17. forduló:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Fehérvár KC 33-28 (18-12)
Budapest, 600 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

FTC: Tomasevic, Szikora (kapusok), Pena 7, Lukács 6, Szamoránsky P. 5, Szucsánszki 5, Kovacsicz 3, Tomori 3, Vérten 3, Rédei-Soós 1, Cifra, Mészáros, Szarka. Vezetőedző: Elek Gábor.

FKC: Kiss (kapus), Tilinger 10 (3), Emberovics 4, Mayer 4, Horváth 3, Csáki 3, Shteriova 2, Hajduch 1, Tanabe 1, Becséri, Bogosavljevic. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 8 perc; 10 perc
Hétméteresek: 2/4 (Pena és Szucsánszki hagyta ki); 3/5 (Tilinger hagyott ki kettőt)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-0, 10. perc: 8-1, 15. perc: 10-4, 20. perc: 13-6, 25. perc: 15-8; 35. perc: 20-15, 40. perc: 23-17, 45. perc: 25-20, 50. perc: 29-24, 55. perc: 30-26.

Fotó: Bátor Zsolt