Junior és ifi: Szoros meccsek a Győr ellen! 2015.02.09.

Junior és ifjúsági csapatunk is szoros meccset játszott a Győri Audi ETO, azaz a bajnokság második, illetve első helyezettje ellen. A juniorok kiváló első félidőt követően 18-15-re, sőt a 35. percben már öt góllal is vezettek, de ezután mindössze ötször voltak eredményesek. Az ifik megint a második félidő elején engedték elhúzni ellenfelüket: a szünet utáni 0-5 – bár egy gólra is felzárkózott a csapatunk – eldöntötte a mérkőzést.

Junior NBI, 19. forduló:
Fehérvár KC – Győri Audi ETO 25-28 (18-15)
Köfém Sportcsarnok
FKC: Szendrey, Hajek (kapusok), Boldizsár 6 (2), Májer 6, Rideg 4, Kolics 3, Szemenyei 3, Galambos 2, Kovács 1, Bocska, Halász, Járossy, Piazza, Rózsás, Sajdik, Sebestyén. Edző: Deli Rita.

Ifjúsági NBI, 19. forduló:
Fehérvár KC – Győri Audi ETO 25-30 (15-16)
FKC: Leiner, Hernádi (kapusok), Kolics 7 (3), Kovács 6 (1), Rózsás 5, Bocska 3, Rideg 3, Utasi 1, Dömötör, Galambos, Hudra, Járossy, Piazza, Ruszanov, Sebestyén, Tímár. Edző: Deli Rita és Virincsik Anasztázia.

Deli Rita, a Fehérvár KC edzője:

"A szélről történő támadásbefejezések jobb százalékkal történő értékesítése hiányzott a meglepetés eléréséhez az ifjúságiak meccsén. A Győr lerohanásainak és gyors középkezdéseinek kivédekezése nagyon jól sikerült. A védekezésünk kellően kemény és egységes volt.

A junior csapatunk közel állt a győzelemhez, de az utolsó tizenkét percben visszaesett a támadójátékunk, és 24-24 után mindössze egy gólt tudtunk szerezni. Nagyon sok energiát mozgósított a csapat mind védekezésben, mind támadásban, aminek köszönhetően ötven percen keresztül sikerült feltörnünk a győriek robosztus védelmét.