Megizzadtunk a győzelemért 2015.02.15.

Ahogy erre számítani lehetett, a jelentősen megerősödött MTK otthonából csak nagy csata árán hozta el a két pontot a Fehérvár KC. A meccs folyamán egyik csapat sem tudott két gólnál többel elhúzni, és roppant izgalmas végjáték döntött az FKC javára. Az utolsó percben, egyenlő állásnál a hazaiak támadtak, de fehérvári labdaszerzést követően Emberovics Míra megszerezte a győztes találatot!

NBI, 19. forduló:
MTK-Budapest – Fehérvár KC 19-20 (10-10)
Budapest, 400 néző
Vezette: Dobrovits, Dr. Tájok

MTK: Blazek és Ignácz-Pethő (kapusok), Szádvári 6, Wolf 4, Valovics 3, Balog B. 2 (2), Varga 2, Ábrahám 1, Barna 1, Csuka, Horváth, Khoulidi, Kovács, Török. Vezetőedző: Horváth Attila.

FKC: Kiss és Savko (kapusok), Mayer 4, Bogosavljevic 3 (1), Tilinger 3 (1), Emberovics 2, Hajduch 2, Horváth 2, Májer 2, Shteriova 2, Becséri, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 4 perc; 6 perc
Hétméteresek: 2/3 (Balog hagyta ki); 2/4 (Tilinger hagyott ki kettőt)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 4-3, 15. perc: 4-5, 20. perc: 7-6, 25. perc: 7-7; 35. perc: 13-12, 40. perc: 13-14, 45. perc: 15-16, 50. perc: 17-17, 55. perc: 18-18.

Fotó: Fehér Viktor (