Tíz perc alatt elintéztük… 2015.03.07.

…magunkat. Nemcsak a bajnoki elődöntőbe jutáshoz a minimális esély megtartása miatt, hanem a jövő évi nemzetközi kupaszereplés szempontjából is kulcsfontosságú mérkőzést játszott Siófokon a Fehérvár KC, és gyenge teljesítményének köszönhetően sima vereséget szenvedett. A fehérváriak a tizedik percben lőtték első góljukat, és a huszadikban már 15-3-as hátrányban voltak.

NBI, 21. forduló:
Siófok KC-Galérius Fürdő – Fehérvár KC 29-20 (18-5)
Siófok, 400 néző
Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor

Siófok: Pastrovics, Kumpel (kapusok), Orbán 7 (3), Erdősi 5, Szabadfi 3, Szalai 3, Szekerczés 3, Wörz 3, Such 2, Deáki 1, Németh 1, Piedade 1, Scheffer, Schneider. Vezetőedző: Vladimir Golovin.

FKC: Kiss (kapus), Tilinger 8 (3), Májer 4, Shteriova 3, Hajduch 2, Csáki 1, Emberovics 1, Mayer 1, Bogosavljevic, Horváth, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 4 perc; 8 perc
Hétméteresek: 3/4 (Orbán hagyta ki); 3/3

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-0, 10. perc: 7-1, 15. perc: 10-2, 20. perc: 15-3, 25. perc: 16-4; 35. perc: 20-7, 40. perc: 22-9, 45. perc: 23-13, 50. perc: 24-15, 55. perc: 27-19.

Fotó: Bátor Zsolt