Hétfőn edzőtársak, pénteken ellenfelek 2015.04.18.

A bajnoki rájátszás első két fordulója közti érthetetlenül és értelmetlenül hosszúra nyúlt szünetben a Székesfehérváron edzőtáborozó argentin válogatottal játszott felkészülési mérkőzést a Fehérvár KC. A hétfői közös edzés után, valamint a korábbi évek találkozóit követően ismerősként léphettek pályára felek pénteken.

Feékészülési mérkőzés:
Fehérvár KC – Argentína 26-21 (17-9)
Köfém Sportcsarnok
Vezette: Felhő Ferenc, Marton Balázs

FKC: Kiss, Savko (kapusok), Tilinger 6 (2), Herr 5 (2), Hajduch 3, Horváth 3, Shteriova 3, Bogosavljevic 2 (1), Tanabe 2, Becséri 1, Csáki 1, Májer. Vezetőedző: Bakó Botond.

Argentína: Kogan, Carratu (kapusok), Mendoza 6 (1), Bianchi 3, Karsten 3, Mena 3, Belottii 2, Pizzo 2 (1), Crivelli 1, Salvadó 1, Campigli, Gambino, Gandulfo, Haro, Ocanto, Vico. Szövetségi kapitány: Eduardo Peruchena.

Kiállítások: 8 perc; 4 perc
Hétméteresek: 5/7 (Tilinger és Bogosavljevic hagyott ki egyet-egyet); 2/4 (Pizzo és Belotti hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 7-4, 15. perc: 9-4, 20. perc: 11-6, 25. perc: 14-8; 35. perc: 17-10, 40. perc: 19-14, 45. perc: 21-16, 50. perc: 22-18, 55. perc: 24-20.

Fotó: Thomas Sander