A legjobbkor vettük át a vezetést 2015.05.10.

Bő negyedóra után, 7-2-es békéscsabai vezetésnél Bakó Botond időt kért, sort cserélt, és a Fehérvár KC megkezdte a felzárkózást. A vezetést azonban csak az 55. percben, azaz a legjobbkor vette át az FKC, és végül – a két csapat legutóbbi, fehérvári összecsapásához hasonlóan – egy góllal nyerte meg a mérkőzést. Kiss Éva az utolsó öt percben két hétméterest hárított!

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE – Fehérvár KC 22-23 (11-9)
Békéscsaba, 300 néző
Vezette: Bacs József, és Bóna Szabolcs

Békéscsaba: Sipeki és Kölcze (kapusok), Szabó 5, Szögi 5 (1), Glusica 4, Nikolayenko 3 (1), Diószegi 2, Kovács 1, Török 1, Walfisch 1, Gidai, Sári. Vezetőedző: Avar György.

FKC: Kiss (kapus), Tilinger 6 (3), Herr 5 (3), Csáki 3, Bogosavjevic 2, Májer 2, Tanabe 2, Becséri 1, Hajduch 1, Shteriova 1, Emberovics, Horváth, Mayer. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 10 perc; 16 perc
Hétméteresek: 2/5 (Szögi, Nikolayenko és Sári hagyta ki); 6/8 (Tilinger és Herr hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 3-1, 15. perc: 6-2, 20. perc: 7-4, 25. perc: 7-5; 35. perc: 12-12, 40. perc: 15-13, 45. perc: 16-14, 50. perc: 18-18, 55. perc: 20-21.

Fotó: Fehér Viktor (