A felkészülés hajrájába fordulva 2015.08.16.

Alig két és fél hét múlva megkezdődik a bajnokság, és a dunaújvárosi tornán lejátszott meccsekkel a Fehérvár KC túljutott a felkészülési mérkőzéseinek felén.   Bakó Botondot arra kértük, értékelje a fontos állomásként szolgáló Kohász-Hummel-kupa tapasztalatait, illetve tekintsen előre az öt meccset is tartalmazó, következő heti programra.

„Egy jó tornán, jó ellenfelekkel találkoztunk. Az első mérkőzésen jól játszottunk, míg a harmadik mérkőzés első félidejében kiemelkedően. A második mérkőzésen és a harmadik mérkőzés második félidejében tompák voltunk. Nyilván a hátránya egy ilyen hatcsapatos tornának, amely két nap alatt zajlik le, hogy előfordulhat, egy meccs szünettel két mérkőzést kell lejátszani. Ez meg is látszott, amikor a Vác ellen játszottunk másodjára, míg nekik az volt az első fellépésük a tornán. Alig két óra pihenőt követően érthetően tompábbak voltunk ellenfelünknél, de örömteli, hogy így is sikerült döntetlenre hoznunk a meccset. A fáradt állapotban, nagy melegben is ikszelni egy frissebb csapat ellen mindenképp pozitívum. Sok volt a hiba azon a meccsen, de a lányok küzdöttek, és mindent megtettek a jó eredmény eléréséért. A Zilah ellen nem volt kérdés a győzelmünk.

A Zvezda ellen nélkülöznünk kellett Biljana Bandelier-Filipovicot, akinek férje előző este balesetet szenvedett, így őt ezúttal nem vittük magunkkal a mérkőzésre, valamint a Vác ellen agyrázkódást szenvedő Ishitate Mayuko sem játszhatott, és Kazai Anita sem kapott végül engedélyt a játékra. A hosszabb ideig hiányzó Tilinger Tamarát is számolva, a sok hiányzó ellenére harminc percig kiemelkedően játszottak a lányok, jó védekezésből gyors támadásokat tudtunk produkálni. A második félidőben kiütközött, hogy nem tudtunk kellően frissíteni és cserélni, ebből felzárkózott a Zvezda. Biztos vezetésünket ugyan szorossá tették, de azért a győzelmünk itt sem forgott kockán.“

Jövő hét igazán sűrűnek ígérkezik, kétszer is megmérkőztök a Zilahhal, majd hétvégén a váci tornán szerepeltek.

„A hétfői meccsen a csapat nagy része nem fog pályára lépni, nekik másfajta edzést fogok tartani. A fiatal játékosokat a felnőttből csak két-három játékossal vegyítjük, így játsszuk végig a mérkőzést, nagyon kíváncsi vagyok ismét, hogy a fiatalok komoly szerepet kapva mire képesek egy jó ellenféllel szemben. Csak 11 játékost fogunk nevezni, nekik kell megmutatniuk, mit tudnak. A keddi találkozón teljes csapattal állunk fel, a feladatunk az, hogy a torna utáni fáradalmakat kicsit kipihenve jó játékot mutassunk, szeretnék olyat látni, mint a Zvezda ellen az első félidőben. Újabb 2-3 nap „szusszanás”, ami természetesen munkával fog eltelni, és következik a váci, nagyon rangosnak ígérkező torna. Szeretnénk hibáink számában határozott csökkenést látni, valamint előrelépést a fejlődésre váró taktikai elemekben. Van még időnk elérni a topformát, a sorsolásnak köszönhetően az új idény elején olyan csapatokkal kerülünk szembe, ami lehetővé teszi, hogy felvegyük a bajnokság ritmusát.“