Az utolsó felkészülési meccseket játszottuk 2015.08.27.

A bajnoki rajt előtti utolsó két meccsét játszotta a Fehérvár KC a Hypo Niederösterreich ellen csütörtökön. A délelőtti mérkőzésen a fehérvári fiatalok döntetlent értek el, míg délután magabiztos hazai győzelem született. A sikeres felkészülési időszakot mégis aggodalomra okot adó fejlemények zárták: két fiatal tehetségünk, Boldizsár Bianka és Szendrey Viktória súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

A fehérváriak pár héttel ezelőtt, ausztriai kirándulását viszonozták ezúttal a császárvárosiak, akik csütörtökön délelőtt és délután is összemérték erejüket az FKC lányaival a Köfém Sportcsarnokban. Előbbi derbin a hazaiak fiataljai kaptak szerepet, a vendégek félidőben 13-11-re vezettek, fordulás után fordítottak a fehérváriak, zsinórban négy találatot szerezve, de 19-19-es eredménnyel zárult a meccs.

A második találkozón Bakó Botond a rutinosabb játékosoknak adott bizalmat. Az ellenfélnél pályára lépett a korábbi, fehérvári közönségkedvenc, a litván Sonata Vijunaite, aki négy éven át erősítette a csapatot, majd Olaszországba távozott, a nyáron igazolt Bécsbe. A hazaiaknál a súlyos sérüléséből felépült Kazai ezúttal lépett pályára először, elsőre elejtette a Tápaitól kapott labdát a tervezett, kínai figura során, ám másodjára látványos, sikeres szélsőgóllal jelentkezett. Bandelier bombagólokat lőtt, a kapuban Szendrey – Herr Orsi lázas betegsége, Sipeki ujjtörése miatt – momentán egyedüli hálóőrként bravúrokat mutatott be, valamint a hétvégi, váci torna gólkirálya, Herr Anita is magabiztos volt. Az elején felváltva estek a találatok, majd 3-3-nál ellépett a házigazda, 12-6-ra elhúzott. Az FKC győzelme nem forgott veszélyben, a félidei 17-10 után végül 32-22-re nyertek.

A korábban a kontinens legjobbjának számító bécsieknél a büdzsé tekintetében meghúzták a nadrágszíjat, bár hazájukban továbbra is egyeduralkodók, ismét a BL-ben indulnak, ám a nemzetközi porondon ősztől aligha játszanak komoly szerepet. A Fehérvár számára ezzel a derbivel zárult a felkészülési meccsek sorozata, jövő szerdán, 18 órakor, az első bajnokin a Győri ETO-t fogadják.

Délelőtti mérkőzés (2x25 perc):
Fehérvár KC – Hypo Niederösterreich 19-19 (11-13)
Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton

FKC: Szendrey (kapus), Májer 6 (1), Rideg 3, Rózsás 3, Boldizsár 2 (1), Kolics 2, Szemenyei 2, Horváth 1, Hrabovszky. Vezetőedző: Bakó Botond.

Hypo: Sanko, Flöck (kapusok), Kovács K. 4, Dedic 2, Fórizs 2, Goricanec 2, Kiss 2, Vijunaite 2, Bauer 1, Kovács P. 1, Mauler 1, Posch 1, Wess 1, Thurner. Vezetőedző: Kovács Ferenc.

Kiállítások: 0 perc; 0 perc
Hétméteresek: 2/3 (Kolics hagyta ki); 1/1

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 5-4, 15. perc: 7-8, 20. perc: 9-8; 30. perc: 14-13; 35. perc: 16-16, 40. perc: 17-17, 45. perc: 19-19.

Délutáni mérkőzés (2x30 perc):
Fehérvár KC – Hypo Niederösterreich 32-22 (17-10)
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs

FKC: Szendrey (kapus), Bandelier 7 (1), Herr A. 5 (1), Csáki 4, Horváth 4, Ishitate 2, Mayer 2, Tanabe 2, Tápai 2 (1), Hajduch 1, Kazai 1, Májer 1, Szemenyei 1, Hrabovszky, Rózsás. Vezetőedző: Bakó Botond.

Hypo: Sanko, Flöck (kapusok), Kovács P. 6 (3), Dedic 4, Goricanec 4, Thurner 4 (4), Vijunaite 2, Mauler 1, Wess 1, Bauer, Kovács K., Fórizs, Kiss, Posch. Vezetőedző: Kovács Ferenc.

Kiállítások: 10 perc; 0 perc
Hétméteresek: 3/3; 7/9 (Goricanec és Kovács P. hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 7-4, 15. perc: 9-4, 20. perc: 12-6, 25. perc: 14-7; 35. perc: 22-12, 40. perc: 24-15, 45. perc: 27-16, 50. perc: 28-18, 55. perc: 31-20.