Kétszer ugyanabba a folyóba… 2015.09.20.

Borzalmas első félidőt játszott a Fehérvár KC az MTK Budapest otthonában: közel negyedóra alatt 7-1-es hátrányba került, és a 18. percben szerezte első akciógólját. A szünet után egy gyors hazai gól után Herr Orsolya ugyan lehúzta a rólót tizenkét percen keresztül, és egyenlített, majd 16-17-nél a vezetést is átvette az FKC Májer Kiki találataival; 18-17-nél azonban újra az MTK-nál volt az előny, amit ki sem engdett a kezéből a záró sípszóig…

A Fehérvár KC-nek a négy, Népfürdő utcai bajnokijából ez volt a második veresége – mindkét alkalommal az addig pont nélküli MTK (illetve a jogelőd BSE) ekkor szerezte meg első győzelmét az adott bajnoki szezonban.

NBI, 4. forduló:
MTK Budapest – Fehérvár KC 21-19 (14-9)
Budapest, Elektromos csarnok, 300 fő
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs

MTK: Ignácz-Pethő, Putz (kapusok), Gorilska 5, Balog 3 (3), Kovács 3, Barna 2, Faluvégi 2, Hosszu 2, Valovics 2, Dakos 1, Horváth 1, Bacikova, Blaubacher, Gera, Tóth. Vezetőedző: Vladimir Golovin.

FKC: Herr O. (kapus), Tápai 5 (5), Herr A. 3 (3), Kazai 3, Májer 3, Bandelier 2, Csáki 2, Mayer 1, Hajduch, Horváth, Ishitate, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 6 perc; 8 perc
Hétméteresek: 3/3; 8/8

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-0, 10. perc: 6-1, 15. perc: 7-2, 20. perc: 9-3, 25. perc: 11-7; 35. perc: 15-11, 40. perc: 15-13, 45. perc: 16-15, 50. perc: 17-17, 55. perc: 18-17.

Fotó: Horváth Gyula