Korán hátrányba kerültünk 2015.09.27.

A Fehérvár KC még sohasem nyert bajnoki mérkőzést az FTC otthonában, és erre ezúttal is korán elveszítette az esélyét. A startot remekül elkapó hazaiak az első félidő közepén egy 6-0-ás sorozattal nyolcgólos előnyre tettek szert, és gyakorlatilag eldöntötték a meccset. Az FKC játékosai három hétméterest is kihagytak, holott az eddigi öt fordulóban mindössze egyszer hibáztak büntetőt.

NBI, 6. forduló:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Fehérvár KC 28-20 (16-8)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 400 fő
Vezette: Bócz László, Wiedemann Viktor

FTC: Szikora, Tomasevic (kapusok), Szucsánszki 6, Kovacsicz 4, Pena 4, Cifra 3, Hornyák 3, Szamoransky 3, Schatzl 1, Szarka 1, Szekerczés 1 (1), Szekeres 1, Zácsik 1, Háfra, Lukács, Mészáros. Vezetőedző: Elek Gábor.

FKC: Herr O., Sipeki (kapusok), Tápai 4 (1), Herr A. 3 (2), Kazai 3, Mayer 3, Bandelier 2, Hajduch 2, Májer 2, Ishitate 1, Csáki, Emberovics, Horváth, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond.

Kiállítások: 6 perc; 6 perc
Hétméteresek: 1/1; 3/6 (Herr A. kettőt, Tápai egyet hagyott ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 6-3, 15. perc: 9-4, 20. perc: 13-5, 25. perc: 15-7; 35. perc: 17-11, 40. perc: 19-13, 45. perc: 22-14, 50. perc: 23-16, 55. perc: 25-16.

Fotó: handball.hu (