A hét hírei 2015.11.09.

Rövidhírek: A hét fotója. Kedden MK-meccs idegenben, pénteken igazi kézilabda-csemege a Köfémben. Győzelmek a Veszprém megyei bajnokságban. U8-asok az Üstökös-kupán.

A hét fotója:

Az FKC Fanat-X szurkolói csoport Herr Orsit választotta október hónap legjobbjának. (fotó: Horváth Gyula)

November 9. (hétfő):

U8: Csernus Kriszti beszámolója: „Október 26-27-én Dunaújvárosban, az Üstökös Kupán vettünk részt az U8 csapattal, és a tízcsapatos tornán a negyedik helyen végeztünk. Az első napon az ötcsapatos csoportok mérkőzései szerepeltek a programban, és a négy mérkőzésünkből játszottunk hármat megnyertünk, egyszer kikaptunk, így a csoportunkban a második helyen végeztünk.

Fehérvár KC – XVI. ker. KMSE 8-18
Fehérvár KC – TSC Tatabánya Dózsa 21-8
Fehérvár KC – Szeged SE 13-6
Fehérvár KC – Szombathelyi KKA A 13-8

Másnap a másik csoport második helyezettjével, az Éles Kézisulival játszottunk a harmadik helyért: Fehérvár KC – Éles Kézisuli 15-13.

Nagyon hasznos két napott töltöttünk Dunaújvárosban, örültem, hogy a tornán ilyen jó csapatokkal játszhattunk, és jó volt látni, hol is tarunk a munkában a többi csapathoz képest. Mindenképpen dicséret illeti a pici lányokat, mert korukat meghazuttolva kitartóan és igazán jól helytálva voltak képesek a tudásukat a pályára vinni.“

A Fehérvár KC csapata: Angyali Dalma, Balogh Boróka, Erdei Zita, Paizs Panna, Szita Flóra, Szombathi Kata, Takács Száva, Vas Boglárka. Edző: Csernus Krisztina.

Megyei bajnokság: A Fehérvár KC várpalotai csapata újabb győzelmeket aratott a Veszprém megyei felnőtt bajnokságban:

KK Ajka – FKC-Várpalota 18-24 (8-10)
FKC-Várpalota: Szőnyi (kapus), Puklics F. 9, Lozsi 5, Kiss 3, Badics 2, Enyedi V. 2, Nagy M. 2, Krajczár 1, Drahovszky, Csata. Edző: Némethné Sulyok Erzsébet.

FKC-Várpalota – Kilián DSE Pápa 32-25 (15-10)
FKC-Várpalota: Petneházy, Szőnyi (kapusok), Leszkován 7, Lozsi 6, Puklics F. 5, Badics 4, Krajczár 3, Jánosi 2, Kiss 2, Nagy M. 2, Enyedi V. 1, Drahovszky, Málik, Csata, Tóth. Edző: Némethné Sulyok Erzsébet.

FKC-Várpalota – Sport Oázis NKK Pápa 27-21 (12-7)
FKC-Várpalota: Petneházy, Szőnyi (kapusok), Puklics F. 9, Lozsi 6, Jánosi 5, Badics 3, Kiss 2, Drahovszky 1, Málik 1, Csata, Enyedi V., Puklics P., Tóth. Edző: Némethné Sulyok Erzsébet.